Комітет Верховної Ради з питань екологічної політики та природокористування на своєму засіданні в середу, 7 липня, підтримав проєкт закону № 4167д "Про запобігання, зменшення та контроль забруднення, що виникає в результаті промислової діяльності".
Про це оперативно повідомив Telegram-канал "Енергетика під куполом". Так, екокомітет рекомендував ВРУ ухвалити законопроєкт за основу.
Утім, навіть після доопрацювання проєкт закону № 4167 матиме негативні наслідки, оскільки:
- Містить ризики зловживань дозвільних органів – для отримання інтегрованого дозволу встановлюється порядок без вичерпних підстав відмови у його видачі, анулювання та зупинення.
- Закріплює надмірні повноваження Міндовкілля зі встановлення критеріїв та вимог НДТМ. Для дотримання Директиви 2010/75/С, НДТМ мають затверджуватись на рівні КМУ або ВРУ.
- Визначає занадто стислий термін перехідного періоду, що не дасть змогу підприємствам адаптувати господарську діяльність до запровадження нових регуляторних правил.
- Впроваджує вимоги зі встановлення та застосування автоматизованого моніторингу викидів із 2022 року та передачі цих даних онлайн. Це потребує значних інвестицій і часу.
- Запроваджує умови для вчинення корупційних правопорушень.
З огляду на зазначене вище законопроєкт у поточній редакції матиме негативний вплив на галузь.
Також екокомітет рекомендував Раді відхилити альтернативні законопроєкти – №4167-2 і №4167-3.
Окрім того, щодо проєкту закону № 5648 про внесення змін до ЗУ "Про державну допомогу суб’єктам господарювання" та інших законодавчих актів України щодо вдосконалення контролю та моніторингу державної допомоги суб’єктам господарювання вирішили надіслати пропозиції екокомітету та рекомендувати головному комітету самостійно вирішити, чи підтримувати законопроєкт.
Як повідомляла ЕкоПолітика раніше, 21 травня Верховна Рада України вдруге провалила в повторному першому читанні та відправила на доопрацювання проєкт закону №4167 про реформу у сфері контролю промислового забруднення.
Протягом місяця було зареєстровано ще два альтернативних законопроєкти – № 4167-2 та № 4167-3. Окрім того, 17 червня зареєстрували третю версію законопроєкту.