У Міндовкілля заявили, що в текст законопроєкту №4167-д "Про промислове забруднення" внесли всі правки учасників обговорення та напрацювали виважений текст до повторного першого читання.
Під дещо зміненою назвою – "Про запобігання, зменшення та контроль забруднення, що виникає в результаті промислової діяльності" – документ підтримали на засіданні Комітету з питань екологічної політики та природокористування, йдеться в повідомленні пресслужби Міндовкілля в середу, 10 березня.
"Завдяки конструктивному діалогу вдалося напрацювати виважений текст. Нам важливо, щоб до другого читання та ухвалення законопроєкту загалом, врахувати дискусійні позиції для уникнення різночитань. Ми в Міндовкілля переконані, що закон стане дієвим правовим інструментом із запобігання, зменшення та контролю забруднення, що виникає в результаті промислової діяльності в Україні", – прокоментував заступник міністра з питань цифрового розвитку, цифрових трансформацій і цифровізації Руслан Стрілець.
Утім, бізнес-спільнота наполягає, що багато важливих правок з їхнього боку так і не було враховано.
Серед ключових змін, крім назви, у документі міністерство назвало такі:
- Доопрацювали структуру проєкту закону та визначення термінів. Наприклад, уточнено назву документа дозвільного характеру – "інтегрований довкільний дозвіл";
- Збільшили строки отримання інтегрованого довкільного дозволу для різних видів діяльності;
- Доповнили й уточнили статті:
- про зупинення, анулювання та оскарження інтегрованого довкільного дозволу;
- про можливість надання відступу, термінів подання заяви на отримання інтегрованого дозволу. - Врахували пропозиції народних депутатів щодо висновків зацікавлених органів і роботи узгоджувальної комісії, коментарі громадськості та пропозиції ГНЕУ щодо моніторингу викидів тощо.
Нагадаємо, що закон має імплементувати положення Директиви ЄС 2010/75/ЄС про промислові викиди, що є зобов’язанням України за Угодою про асоціацію з ЄС.
Раніше ЕкоПолітика повідомляла, що 16 лютого Верховна Рада провалила скандальний законопроєкт "Про промислове забруднення".
Законопроєкт украй негативно сприйняли представники бізнесу. Зокрема, документ розкритикували в Європейській бізнес-асоціації, "Укрметалургпромі" та Федерації роботодавців України.
Напередодні ЕкоПолітика проаналізувала текст законопроєкту №4167, який після провалу в Раді доопрацювали до повторного першого читання.