Екоактивісти звинуватили лісівників Сумщини у вирубці заповідного лісу facebook.com/UkrainianNatureConservationGroup

Екоактивісти звинуватили лісівників Сумщини у вирубці заповідного лісу

Катерина Бєлоусова

Більшість незаконних рубок в Україні роблять лісокористувачі

Екоактивісти запідозрили лісівників в незаконній рубці дерев в заказнику "Єзуцький", який входить в заповідну зону регіонального ландшафтного парка "Сеймський", що на Сумщині.

Зовнішні ознаки рубки не схожі на “класичну” самовільну, адже на деревах є клейма, повідомляє громадська організація “Українська природоохоронна група” у Facebook.

Як відомо, Сеймський регіональний ландшафтний парк – це найбільша за площею в Сумській області природно-заповідна територія. Будь-які рубки в заповідній зоні парку заборонені.

facebook.com/UkrainianNatureConservationGroup

Зазначається, що постійним лісокористувачем ландшафтного парку є ДП "Вирівське" – державне аграрне підприємство, яке має в управлінні кілька сотень гектарів лісу.

Екоактивісти звернулися до державних органів, адже наразі в Україні закрито публічний доступ до документів про рубки. Проте адміністрація РЛП "Сеймський" повідомила, що ДП "Вирівське" не здійснює таких рубок. І взагалі невідомо, хто їх проводить.

“Позиція вкрай дивна. Згідно з законодавством, лісокористувач несе повну відповідальність за рубки на своїй території. Тому дуже сумнівно, що ДП "Вирівське" не знало про рубки в заповідній зоні Сеймського парку”, – розповіли вони.

facebook.com/UkrainianNatureConservationGroup

Автори припустили, що через використання застарілої документації ДП "Вирівське" просто не знало, що частина їхньої території – це заповідна зона РЛП "Сеймський". 

“Більшість незаконних рубок в Україні роблять ті, хто мали б цей ліс охороняти – лісокористувачі”, – наголосили вони.

Щоб уникнути незаконних рубок екоактивісти пропонують відкрити публічний доступ до нині закритої інформації про рубки. А також змінити Кримінальний кодекс – передбачити пряму відповідальність посадових осіб лісокористувачів за незаконні рубки "з документами".

Екоактивісти додали, що правоохоронці вже працюють над цією справою.

Нагадаємо, у Вінницькій області постануть перед судом 5 чиновників лісової галузі, махінації яких завдали збитків на 87 мільйонів гривень. За 3 роки вони незаконно зрубали близько 13 тисяч дерев.

Як повідомляла ЕкоПолітика раніше, на Київщині в Яготинському районі на частині території майбутнього заказника місцевого значення "Черняхівські луки" знищили самосійний ліс.

Читайте також
Активісти шукали незаконні рубки у Карпатах за вересень-жовтень 2024: що знайшли
Активісти шукали незаконні рубки у Карпатах за вересень-жовтень 2024: що знайшли

Моніторинг проводився за супутниковими знімками Santinel-2

Через 3 роки депутати знову взялися за законопроєкт № 4197-д “Про ринок деревини”
Через 3 роки депутати знову взялися за законопроєкт № 4197-д “Про ринок деревини”

З кінця 2021 року документ готують до другого читання, але у січні планують подати до парламенту