Енергохолдинг ДТЕК планує будувати об'єкти ВДЕ-генерації не під "зелений" тариф, а за прямими договорами з кінцевими споживачами (PPA) або для продажу виробленої електроенергії на відкритому ринку.
Про це у вівторок, 9 листопада, на пресконференції повідомив генеральний директор ДТЕК Максим Тімченко, передає ExPro Consulting.
"Проєкт, який ми нині розробляємо, не буде працювати за "зеленим" тарифом. Цей проєкт працюватиме в межах PPA – довгострокового контракту зі споживачами. Або ми будемо продавати електроенергію на вільному ринку", – зазначив він.
За словами гендиректора ДТЕК, сьогодні на стадії розроблення та відведення необхідної території перебуває проєкт вітрової електростанції потужністю 500 МВт. На його переконання, об'єкти ВДЕ з великою потужністю можна будувати тільки в межах PPA.
Це також перший проєкт без "зеленого" тарифу. Інших подробиць поки що невідомо.
"Якщо ми будуємо об'єкт потужністю 500 МВт, його можна будувати лише в межах PPA. Я переконаний, що такі компанії, як "Метінвест", як "Арселор", західні компанії, представлені в Україні, укладатимуть довгі контракти на постачання зеленої електроенергії", – висловив він думку.
Тімченко нагадав, що останнім проєктом ДТЕК ВДЕ за "зеленим" тарифом є Тилігульська ВЕС 500 МВт, усі інші будуть поза межами "зеленого" тарифу.
Окрім того, голова ДТЕК припустив продаж е/е на відкритому ринку та участь компанії в майбутніх аукціонах із розподілу квот підтримки, але там, за його словами, будуть "невеликі обсяги".
Під час цієї ж пресконференції Тімченко припустив, що буде випуск нових "зелених" облігацій під ВДЕ-проєкти за випущеними ДТЕК ВДЕ зеленими євробондами у 2019 році.
Як писала ЕкоПолітика, у Миколаївській області ДТЕК ВДЕ і данська компанія Vestas побудують Тилігульську вітроелектростанцію потужністю 126 МВт.