В Україні презентували “Каталог природоорієнтованих рішень”, у якому описані реальні практики зі створення комфортних і дружніх до довкілля просторів. Це допоможе адаптуватись до кліматичних змін.
Каталог розробили 14 організацій для представників місцевого самоврядування та активних мешканців, зазначено у пресрелізі.
У посібнику описано 25 ідей які допоможуть в адаптації до аномальної спеки, інтенсивних опадів і затоплень, підтримки місцевого біорізноманіття та раціонального використання ресурсів. Він доступний для безкоштовного перегляду та завантаження.
У виданні є проєкти для різних бюджетів, масштабів та зацікавлених сторін.
Так, місцеві мешканці можуть створити дощові садки, зелені стіни, міські городи, простори біорізноманіття, компостери. А органи місцевого самоврядування можуть зацікавити більш масштабні проєкти на кшталт дощових парків, екодуків, відновлення заплав і меандрів річок.
“Розрахунки Глобальної комісії з адаптації стверджують, що інвестований 1$ у заходи адаптації до наслідків кліматичної зміни до 2030 року дасть можливість заощадити, а отже і заробити, 4$. Реалізація запропонованих з каталогу рішень слугуватиме не лише створенню дружніх до довкілля та комфортних для мешканців просторів, а й сприятиме економічному зростанню громад, адже вони будуть пристосовані до нової кліматичної реальності”, – стверджує співавтор каталогу і виконавчий директор громадської організації “Плато” Микола Рябика.
Нагадаємо, Кабінет міністрів України ухвалив Стратегію екологічної безпеки та адаптації до зміни клімату до 2030 року.