Держекоінспекція з метою збільшення відсотка розслідуваних екологічних злочинів і забезпечення невідворотної відповідальності для порушників залучатиме поліцію в разі здійснення перешкод потраплянню інспекторів на підприємство для перевірки.
Зокрема, екоінспекція оперативніше інформуватиме поліцію та прокуратуру про факти, що мають склад кримінального порушення, а також про недопуски на підприємства. Про це з посиланням на слова голови Державної екологічної інспекції Андрія Мальованого повідомили на офіційному сайті відомства.
Очільник ДЕІ зазначив, що механізми для посилення співпраці з відділками поліції та прокуратури в усіх областях напрацювали 24 березня на нараді з керівництвом територіальних і регіональних органів Держекоінспекції.
"Інспектори зобов'язані повідомляти правоохоронні органи про всі без винятку випадки недопусків на підприємства, адже це свідчить про приховування екологічних порушень на об'єктах. У разі ігнорування правоохоронцями звернень ДЕІ про недопуски чи факти, що містять ознаки кримінальних порушень, місцеві інспекції повинні повідомляти Центральний апарат, який буде звертатися до Генпрокуратури", – наголосив Мальований на нараді.
За словами посадовця, підрозділи ДЕІ мають забезпечувати оприлюднення інформації про резонансні природоохоронні порушення та хід судових справ щодо виявлених злочинів.
Крім того, голова ДЕІ доручив проведення координаційних нарад за участі терорганів Держекоінспекції та прокуратури в кожній області для визначення напрямів і механізмів співпраці. "Посилення співпраці дасть змогу збільшити відсоток розслідуваних екологічних злочинів і забезпечити невідворотну відповідальність для порушників", – додав Мальований.
Цьогоріч інспекція матиме додаткові інструменти, щоб відстоювати факти природоохоронних порушень у судах. "Йдеться про збільшення фінансування ДЕІ в частині сплати судового збору. У результаті тероргани інспекції можуть звертатися до суду в кожному випадку відмови порушника сплачувати збитки", – сказав очільник Держекоінспекції.
Раніше ЕкоПолітика писала, що Екокомітет підтримав доопрацьований законопроєкт №3091 "Про екологічний контроль".