Держекоінспекція прокоментувала ситуацію із затриманням Немировського shutterstock

Держекоінспекція прокоментувала ситуацію із затриманням Немировського

Іван Шевчук

Щоб не дозволити шахраям спекулювати причетністю до Держекоінспекції, тут планують ліквідувати Консультативно-дорадчу раду

Затриманий за шахрайство екс-нардеп Андрій Немировський не є радником очільника ДЕІ, проте 17 тисяч доларів він вимагав саме як представник цього органу.

Про те, що станом на сьогодні Немировський  не є радником тимчасово виконуючого обов'язки голови Держекоінспекції, повідомляється на офіційній сторінці ДЕІ у ФБ.

У пості зазначено, що при Державній екологічній інспекції України діє один дорадчий орган. Це Консультативно-дорадча рада Держекоінспекції з питань проведення фахових консультацій зі здійснення державного нагляду (контролю) у сфері охорони навколишнього природного середовища, раціонального використання, відтворення та охорони природних ресурсів.

Андрій Немировський і справді є її членом з 2020 року. До його повноважень входило подавати пропозиції щодо здійснення більш ефективного контролю у сфері захисту навколишнього природного середовища.

У соцмережах і на інтернет ресурсах висловлюють припущення, що раніше, за попереднього керівництва ДЕІ, Немировський і справді був радником її очільника (тоді – Андрія Мальованого), а відповідно міг скористатися старим посвідченням.

Посвідчення Немировського, фото: greenpost.ua

Так чи інакше, попри уточнення від ДЕІ, незмінною залишається важлива обставина – шахрайські дії затриманий чинив саме як особа, причетна до Держекоінспекції.

Щоб надалі ніхто не міг використати ДЕІ як інструменту для здирництва, її нинішній очільник Ігор Зубович ініціював процес ліквідації Консультативно-дорадчої ради. Мета – "зберегти довіру громадян до ДЕІ як органу, що здійснює контроль у сфері захисту довкілля".

Раніше ЕкоПолітика повідомляла, що члена ради Держекоінспекції затримали за вимагання 17 тисяч доларів.

Читайте також
Уряд змінив критерії оцінки ризику від діяльності підприємств та періодичність їх перевірок
Уряд змінив критерії оцінки ризику від діяльності підприємств та періодичність їх перевірок

Чиновники очікують, що нововведення допоможуть оптимально перерозподілити увагу із менш ризикових суб’єктів господарювання на більш ризикові

10 найбільших порушень у сфері довкілля за минулий тиждень
10 найбільших порушень у сфері довкілля за минулий тиждень

Половина з них – незаконні рубки дерев, іноді – у дуже великих об’ємах

Законопроєкт про реформу ДЕІ, яка триває вже 7 років, презентували представникам ЄС
Законопроєкт про реформу ДЕІ, яка триває вже 7 років, презентували представникам ЄС

Його доопрацювання після першого читання триває з 2021 року