Держекоінспекція перевірить "Об'єднану гірничо-хімічну компанію" через забруднення довкілля shutterstock

Держекоінспекція перевірить "Об'єднану гірничо-хімічну компанію" через забруднення довкілля

Катерина Бєлоусова

Також екологи перевірять як підприємства поводяться з відходами виробництва

Державна екологічна інспекція України розпочала планову перевірку АТ "Об'єднана гірничо-хімічна компанія" одного з найбільших виробників титанової сировини у світі на дотримання екологічних норм.

Перевірка триватиме 10 днів, повідомляє Держекоінспекція.

Компанія об’єднує дві філії – Іршанський гірничо-збагачувальний комбінат, що на Житомирщині та Дніпропетровський Вільногірський гірничо-збагачувальний комбінат. Підприємства здійснюють видобуток ільменіт-рутил-цирконових пісків і виробляють відповідний концентрат.

Під час перевірки екологи встановлять дотримання норм у сфері охорони атмосферного повітря, водних та земельних ресурсів під час виробничої діяльності. 

Спеціалісти відділу державного екологічного нагляду (контролю) промислового забруднення Центрального апарату ДЕІ також звернути увагу на те, як на комбінатах зберігають та утилізують промислові відходи.

Як зазначено на сайті ОГХК, видобуток сировини ІГЗК здійснюється на розсипних родовищах, на відстані 6-21 кілометра від міста Іршанськ. Технологія виробництва передбачає розкриття, видобуток і збагачення руди. 

Філія “Вільногірський гірничо-збагачувальний комбінат” є провідним український комбінат з виробництва концентратів кольорових та рідкісних металів. Гірне виробництво здійснюється  відкритим способом з подальшою рекультивацією земель.

Як повідомляла ЕкоПолітика раніше, ДЕІ завершила перевірки 40% українських підприємств-водокористувачів (205 підприємств з 507).

Читайте також
Уряд змінив критерії оцінки ризику від діяльності підприємств та періодичність їх перевірок
Уряд змінив критерії оцінки ризику від діяльності підприємств та періодичність їх перевірок

Чиновники очікують, що нововведення допоможуть оптимально перерозподілити увагу із менш ризикових суб’єктів господарювання на більш ризикові

10 найбільших порушень у сфері довкілля за минулий тиждень
10 найбільших порушень у сфері довкілля за минулий тиждень

Половина з них – незаконні рубки дерев, іноді – у дуже великих об’ємах

Законопроєкт про реформу ДЕІ, яка триває вже 7 років, презентували представникам ЄС
Законопроєкт про реформу ДЕІ, яка триває вже 7 років, презентували представникам ЄС

Його доопрацювання після першого читання триває з 2021 року