Інспектори Державної екологічної інспекції отримали можливість контролювати забруднення моря у місцях базування суден флоту рибної промисловості.
Про це повідомляє голова Держекоінспекції Андрій Мальований на своїй Facebook-сторінці.
Це стало можливим з прийняттям Кабінетом Міністрів України постанови про затвердження Порядку взаємодії адміністрації морських рибних портів, портопунктів, місць базування суден флоту рибної промисловості та Державної екологічної інспекції із забезпечення дотримання законодавства про охорону навколишнього природного середовища у разі виявлення випадків скидання суднами (плавзасобами) забруднюючих речовин у межах акваторії порту, портопунктів, місць базування суден. Проект цього документу розробили фахівці ДЕІ, зазначає Мальований.
Згідно з постановою у разі виявлення скидання із судна забруднюючих речовин, Адміністрація рибного порту повідомляє про цей факт Держекоінспекцію. Після цього ДЕІ розпочинає перевірку, під час якої здійснює відбір проб води та їх дослідження у лабораторії. У разі виявлення відхилень від встановлених законодавством норм, інспекція вживає заходів відносно капітана судна або судновласника.
Протягом доби з моменту ліквідації виявленого забруднення адміністрація надаватиме до Держекоінспекції опис здійснених заходів та інформацію щодо кількості забруднюючих речовин.
У повідомленні наголошується на тому, що документ встановлює чіткий та єдиний механізм взаємодії адміністрації рибних портів, портопунктів та інших місць базування суден флоту рибної промисловості з Державною екоінспекцією. На думку очільника ДЕІ, це дозволить забезпечити прозоре та неупереджене проведення перевірок.
Нагадаємо, ЕкоПолітика писала про те, що "Київводоканал" здійснює скид брудних стічних вод у Дніпро: екоінспектори виявили у зразках проб води перевищення концентрацій забруднювальних речовин.