Держагентство з управління зоною відчуження отримало нового керівника mepr.gov.ua

Держагентство з управління зоною відчуження отримало нового керівника

Ганна Велика

Депутати та екоактивісти систематично заявляють про порушення у Чорнобильській зоні

Міністерка захисту довкілля та природних ресурсів України Світлана Гринчук офіційно представила колективу нового голову Державного агентства України з управління зоною відчуження (ДАЗВ) Григорія Іщенка.

Відповідне повідомлення з’явилося у соцмережах та на сайті відомства.

Вона розповіла про новопризначеного керівника, як про професіонала з багаторічним досвідом у сфері ядерної безпеки, який проходив спеціальне навчання у Міжнародному агентстві з атомної енергії (МАГАТЕ). У Міндовкілля повідомили, що Григорій Іщенко також має великий досвід роботи у сфері поводження з радіоактивними відходами.

mepr.gov.ua

Фото: mepr.gov.ua.

Інформації про нового керівника ДАЗВ у мережі зовсім небагато. Ось, що вдалося знайти ЕкоПолітиці:

  • за даними у декларації, Григорій Григорович Іщенко до останнього часу працював у ДП НАЕК "Енергоатом";
  • у 2003-2004 роках він обіймав посаду генерального директора Державного спеціалізованого підприємства "Обʼєднання "Радон";
  • у 2021 році працював заступником директора з радіаційної безпеки у "Енергоатомі".

Нагадаємо, що порушення природоохоронного законодавства у Чорнобильській зоні відчуження мають систематичний характер. І мізерні штрафи, які виписують екоінспектори, не здатні зупинити зловмисників. Так, дуже показовим став випадок, коли під час рейду 11 жовтня екоінспектори Столичного округу спіймали працівників державного спеціалізованого підприємства “Північна Пуща”, які без документів вивозили деревину з території Чорнобильського радіаційно-екологічного заповідника. В результаті вони винесли дві постанови на 510 (!!!) грн кожна.

Величезний корупційний бекграунд “Північної Пущі” дозволяє припустити, що практика вивезення деревини без документів є на держпідприємстві щоденною та рутинною, просто зрідка її свідками стають екоінспектори.

У лютому ЕкоПолітика повідомляла, що екопрокуратура розслідує вирубку 200 віковічних дубів у Чорнобильському заповіднику, до якої можуть бути причетні чиновники з держпідприємства “Північна Пуща”.

У березні ми розповідали, що рейдова група під час першої позапланової перевірки Чорнобильської зони виявила понад 500 пнів зрізаних дерев та розорювання земель для сільськогосподарських робіт у радіаційно-екологічному біосферному заповіднику.

У квітні ЕкоПолітика інформувала про виявлення 12 незаконних рубок лісу у Чорнобильській зоні. А у червні ми розповідали про протиправне знесення сторічних дерев на 120 млн грн під виглядом “санітарних рубок” у зоні відповідальності ДАЗВ.

Читайте також
Україна у 2023 році витратила 2,11 млрд грн на утримання Чорнобильскої зони відчуження
Україна у 2023 році витратила 2,11 млрд грн на утримання Чорнобильскої зони відчуження

У 2024 році заплановано витратити 2,49 млрд грн на управління зоною відчуження

Нацбанк випустив нову ювілейну монету "Лелека чорний"
Нацбанк випустив нову ювілейну монету "Лелека чорний"

Це четверта монета з серії, яка присвячена відродженню дикої природи на території Чорнобильського заповідника

Світ відзначає 38-мі роковини аварії на Чорнобильській АЕС
Світ відзначає 38-мі роковини аварії на Чорнобильській АЕС

Наразі Чорнобильська зона стала найбільшим природним заповідником України