На піщаному пересипі біля Дунайського біосферного заповідника на Одещині понад 3 місяці лежать сотні тонн мазуту, які припливли сюди після аварії російських танкерів.
Про це у Facebook повідомив еколог, начальник науково-дослідного відділу Національного природного парку “Тузлівські лимани” Іван Русєв.
За його словами, забруднена територія знаходиться неподалік від рекреаційного комплексу "Катранка" та нацпарку "Тузлівські лимани" на території Лиманської громади Білгород-Дністровського району. Еколог повідомив, що понад 100 днів тому комунальна служба Лиманської громади частково вже зібрала декілька сотень кілограмів мазуту, які потрапили у Чорне море з танкерів рф 15 грудня 2024 року, але багато забруднюючої речовини ще залишилося. Він показав на відео, що зараз відбувається на забрудненому узбережжі.
Іван Русєв розповідає, що працівники “Тузлівських лиманів” одразу проінформували про ситуацію Державну екологічну інспекцію Південно-Західного округу. Але попри це екологічну проблему досі не ліквідували: мазут продовжує поступово забруднювати все більшу й більшу за площею “унікальну природну територію піщаного пересипу”.
Еколог нагадав, що цей агресивний забруднювач під час підвищення температури тане і збільшує масштаби забруднення.
“Між тим, Держекоінспекція, яка зобов'язана від імені держави контролювати стан очищення природного середовища, абсолютно не виконує свої елементарні функції”, – обурився науковець.
На початку травня ЕкоПолітика повідомляла, що працівники нацпарку "Тузлівські лимани" знову виявили фракції мазуту на своєму піщаному пересипі.