ДЕІ підрахувало перші збитки довкіллю від російської агресії facebook.com/deiukr

ДЕІ підрахувало перші збитки довкіллю від російської агресії

Катерина Бєлоусова

Штаб ДЕІ вже розробив проєкт методики, яка надасть змогу розраховувати збитки за забруднення атмосферного повітря у результаті військової агресії

Фахівці Штабу при Держекоінспекції розрахували збитки по пʼяти випадках забруднення земельних ресурсів внаслідок військової агресії РФ. Завдана шкода від влучання ворожих снарядів у нафтосховища та склади зберігання нафтопродуктів складає близько $77 мільйонів.

Ще по декількох випадках  уточнюються вихідні данні з метою проведення подальших розрахунків, повідомляє Державна екологічна інспекція України на своїй Facebook-сторінці.

 Злочинні дії загарбників призвели до забруднення небезпечними речовинами земельних ресурсів та атмосферного повітря, адже в ході бойових дій ворожі снаряди спричинили пожежі у нафтосховищах та складах зберігання нафтопродуктів, наприклад у місті Житомир та смт Черняхів, у селі Крячки, що на Київщині та у Чернігові.

Окрім того, Штаб ДЕІ вже розробив проєкт методики, яка надасть змогу розраховувати збитки за забруднення атмосферного повітря у результаті військової агресії.

Нагадаємо, екологічні збитки від пожежі на нафтобазі у селі Крячки Васильківської громади Київської області складають 810 млрд гривень.

Як повідомляла ЕкоПолітика раніше, вранці 3 березня через ворожі обстріли снаряд російських військ потрапив у нафтобазу в місті Чернігів. Як наслідок, спалахнула пожежа.

Читайте також
Нафтогазовий гігант BP відмовляється від амбітної зеленої стратегії 
Нафтогазовий гігант BP відмовляється від амбітної зеленої стратегії 

Цей крок керівництво компанії назвало “перезавантаженням”

Енергетичний гігант BP передумав скорочувати видобуток нафти й газу
Енергетичний гігант BP передумав скорочувати видобуток нафти й газу

Компанія також призупинила інвестиції в нові офшорні вітрові та біопаливні проєкти та скоротила кількість проєктів з низьковуглецевим воднем до 10 з 30

Багаті західні країни лідирують у глобальній нафтогазовій експансії, – IISD
Багаті західні країни лідирують у глобальній нафтогазовій експансії, – IISD

Понад дві третини усіх нових ліцензій на видобуток нафти й газу видали лише 5 країн