Де в Україні найбільше забруднювали повітря у 2020-му. Інфографіка Shutterstock

Де в Україні найбільше забруднювали повітря у 2020-му. Інфографіка

Зоряна Бердник

Загалом ДЕІ виявила 220 підприємств-порушників

У Державній екологічній інспекції розповіли, що порушення допустимих показників викидів в атмосферу і забруднення повітря у 2020 році виявили відразу в кількох областях.

Дані про кількість промислових джерел забруднення атмосферного повітря за минулий рік Держінспекція надала у відповідь на запит видання "Слово і діло".

Загалом торік інспектори перевірили 936 підприємств, виявивши 220 порушників, які перевищували гранично допустиму норму викидів в атмосферу.

Лідером із промислового забруднення повітря стала Дніпропетровська область. Там 109 із 278 можливих об’єктів перевищували допустиму норму викидів у повітря, ще 16 підприємств ‒ технічні нормативи забруднення атмосферного повітря.

Другою за кількістю порушень виявилася Харківщина. В області інспектори зафіксували  перевищення нормативів гранично допустимих викидів на 14 із 45 можливих підприємствах. Ще один порушник не дотримувався технічних нормативів забруднення.

На третьому місці ‒ Чернівецька область із 12 підприємствами-порушниками. Водночас порушень технічних нормативів в області не виявили.

Слово и дело

Загалом за рік інспектори виявили 22 підприємства, які порушували технічні нормативи, та 36 пересувних джерел забруднення атмосферного повітря. Йдеться про транспортні засоби, рух яких супроводжується викидом в атмосферу забруднювальних речовин.

Зазначається, що в Полтавській та Херсонській областях, а також у Кримсько-Чорноморському окрузі та Азовській морській інспекції не виявили жодного порушення.

Нагадаємо, що у Верховній Раді зареєстрували ще один законопроєкт про викиди в повітря. ЕкоПолітика писала про те, що передбачає цей документ.

Читайте також
Україна заручилася підтримкою Німеччини у декарбонізації
Україна заручилася підтримкою Німеччини у декарбонізації

Разом з GIZ, Агентство продовжить спільну роботу з впровадження систем енергоменеджменту

Які ризики несе для України СВАМ: аналітики прогнозують складнощі
Які ризики несе для України СВАМ: аналітики прогнозують складнощі

Вуглецевий дозвіл для нашої металургії може обійтися ледь не у мільярд євро, а українську електроенергію можуть і зовсім не пустити до Європи

За забруднення повітря в Харкові судять директора коксового заводу "Новомет"
За забруднення повітря в Харкові судять директора коксового заводу "Новомет"

Наступне судове засідання призначено на 13 грудня

Названо єдину область в Україні, де побільшало шкідливих викидів
Названо єдину область в Україні, де побільшало шкідливих викидів

Одеса забруднює свою атмосферу інтенсивніше, ніж нарощує обсяги промислового виробництва