Чорнобильську зону відчудження перетворять на Зону відродження: уряд зробив перший крок shutterstock

Чорнобильську зону відчудження перетворять на Зону відродження: уряд зробив перший крок

Катерина Бєлоусова

Необхідно створити умови, щоб міжнародні партнери, інвестори та громадськість були впевнені у прозорому та безперешкодному розвитку Зони

Кабінет міністрів зареєстрував у Верховній Раді законопроєкт №9338 "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо розвитку територій, що зазнали радіоактивного забруднення внаслідок Чорнобильської катастрофи". 

Документ створює підґрунтя для перетворення Зони відчуження на Зону відродження, повідомляє Міністерство захисту довкілля та природних ресурсів у Telegram.

Зазначається, що законопроєкт вносить зміни у шість Законів та впроваджує правові підґрунтя для:

  • перетворення Зони відчуження на сучасний науковий майданчик для проведення досліджень;
  • спрощення правил відвідування Зони туристами; 

В повідомленні підкреслили, що попри тимчасову зупинку розвиток цього напрямку через війну, потрібно законодавче врегулювати.

  • запровадження прозорих правил здійснення у Зоні господарської діяльності;
  • створення умов розвитку Чорнобильського радіаційно-екологічного біосферного заповідника. 

Зазначається, що документ пропонує вирішити питання фінансування для розвитку заповідника, протипожежного захисту та проведення наукових досліджень.

"Схвалення цього документа – це перший крок до реалізації концепції щодо перетворення Зони відчуження на Зону відродження. Важливо створити усі необхідні умови, щоб після перемоги України, наші міжнародні партнери, інвестори та громадськість були впевнені у прозорому та безперешкодному розвитку цієї унікальної Зони", – наголосив міністр захисту довкілля та природних ресурсів Руслан Стрілець.

Нагадаємо, Україна отримала €15 мільйонів на відновлення Чорнобильської зони від міжнародних донорів, а загальні надходження мають сягнути €225 мільйонів.

Як повідомляла ЕкоПолітика раніше, міністр захисту довкілля та природних ресурсів України Руслан Стрілець у червні 2022 року заявив, що Чорнобильська зона відчуження може стати світовим науковим центром з вивчення мирного атому.