Уряд України передав 226 964,7 га у постійне користування Чорнобильському радіаційно-екологічному біосферному заповіднику (ЧРЕБЗ), що відкриє більші можливості для розвитку.
З часу створення у 2016 році землі заповідника не були належним чином оформлені, повідомляє голова Міндовкілля Руслан Стрілець у Facebook.
“За 6 років існування Чорнобильський заповідник пройшов шлях від реєстрації звичайної бюджетної установи до одного з флагманів впровадження креативних ідей і передових технологій”, – йдеться в повідомленні.
Так у 2020 році ЧРЕБЗ був включений до світової бази територій, що охороняються (WDPA) та до системи GBIF з публікацією та оновленням датасетів. Окрім того, у 2022 році заповідник отримав Свідоцтво про державну атестацію наукової установи.
Стрілець пояснив, що статус законного землекористувача дасть можливість заповіднику більш ефективно виконувати природоохоронні завдання, зокрема в умовах відновлення після воєнних дій.
“Установа зможе розвивати свій потенціал як унікальна міжнародна платформа для наукового співробітництва”, – зазначив він.
Також буде ліквідована діяльність ДСП "Північна Пуща", яка пов'язана із веденням лісогосподарства. Заповідник здійснюватиме виключно природоохоронні заходи, для поліпшення та збереження лісових комплексів зони.
Нагадаємо, Чорнобильський радіаційно-екологічний біосферний заповідник отримав Свідоцтво про державну атестацію наукової установи II ступеню.
Як повідомляла ЕкоПолітика раніше, в Україні створили онлайн-мапу моніторингу радіаційного фону в Чорнобильській зоні відчуження та інших частинах країни в рамах проєкту bGeigies for Ukraine.