Біля узбережжя Одеси "зацвіло" Чорне море — морська вода забарвилася в зелено-оливковий колір через солонуватоводні ціанобактерії, які є потенційно токсичними.
Про це на своїй сторінці у Facebook повідомила Галина Теренько, співробітниця Українського наукового центру екології моря.
За її словами, до розмноження бактерій і "цвітіння" води в Чорному морі призвели рясні дощі, що спостерігаються в Одесі останніми днями.
"Оливковий" прилив — результат рясних опадів і, як наслідок, теригенного стоку та високої температури води (+19,0). Цього разу солонуватоводною ціанобактерією Aphanizomenon flos-aquae. Мікроводорость потенційно токсична, носій нейротоксинів", — пояснила екологиня.
Вона додала, що раніше таке "цвітіння" місцеві фахівці спостерігали у травні 2015 і 2019 років. Тоді цей вид токсичної водорості розвивався в масі з іншого ціанобактерією — Nodularia spumigena.
Як повідомляла ЕкоПолітика раніше, в Одесі рекомендували утриматися від купання в морі через те, що під час злив в акваторію міських пляжів потрапили поверхневі води. Причина в тому, що є ризик інфікування хворобами, які передаються через воду.