Через авіаізоляцію Білорусі в ЄС зросла кількість викидів вуглецю у повітря shutterstock

Через авіаізоляцію Білорусі в ЄС зросла кількість викидів вуглецю у повітря

Романа Слісар

Через перенаправлення літаків в обхід білоруської території близько 300 рейсів були змушені змінити маршрут і тепер пролітають в середньому на 74 кілометри більше

Обхід авіакомпаніями повітряного простору Білорусі спричинив підвищення кількості викидів діоксиду вуглецю на 250 тисяч кілограмів в день.

Відповідні дані оприлюднила Європейська організація з безпеки повітряної навігації (Eurocontrol), передає Euractiv.

За повідомленням організації, до введення заборони на польоти над Білоруссю країну щодня перетинали приблизно 300 рейсів, сотню з них виконували перевізники з ЄС або Великої Британії.

Для дотримання санкцій, запроваджених проти Білорусі у травні, авіаперевізники повинні пролетіти у середньому на 74 кілометри більше, через що кількість викидів вуглецю у повітря зросла.

Eurocontrol повідомляє, що тепер через перенаправлення авіарейсів в обхід території країни щодня спалюють приблизно 79 000 кілограмів пального.

Внаслідок цього у повітря потрапляють додаткові приблизно 250 тисяч кілограмів викидів діоксиду вуглецю.

Водночас викид оксидів азоту, забруднювальних речовин, які сприяють смогу та кислотним дощам, збільшується приблизно на 1 200 кілограмів.

Довідка:

23 травня у Мінську вимушено посадили літак Ryanair, який летів з Афін до Вільнюса, начебто через загрозу замінування. Тоді літака зняли, а згодом і затримали, засновника телеграм-каналу NEXTA Романа Протасевича та його дівчину Софію Сапегу. Міжнародна спільнота обурилася такими діями режиму Олександра Лукашенка, після чого низка держав зупинила авіасполучення з Білоруссю, серед них і Україна.

Агентство Європейського Союзу з авіаційної безпеки (EASA), регулюючий орган ЄС, 25 травня 2021 року видало рекомендацію для авіакомпаній уникати білоруського повітряного простору через випадок зпримусовим приземленням літака Ryanair у Мінську.

"Обставини, пов’язані з цим, викликають серйозні сумніви щодо поваги Білорусі до міжнародних правил цивільної авіації", – зазначається у бюлетені EASA з питань безпеки.

Раніше ЕкоПолітика повідомляла, що уряд Швеції має намір підняти аеропортові збори для авіакомпаній, які використовують літаки з високим рівнем викидів у довкілля.

 

Читайте також
Євросоюз офіційно вийшов із Енергетичної Хартії
Євросоюз офіційно вийшов із Енергетичної Хартії

Багато європейських країн вважають, що вона втратила свою актуальність

Європа не готова до подолання кліматичної катастрофи, – Світовий банк
Європа не готова до подолання кліматичної катастрофи, – Світовий банк

Експерти дійшли висновку, що значні кліматичні ризики ЄС вимагають загальносистемної трансформаційної адаптації, яка включає реформування інституцій, законодавчої бази та галузевих стратегій

У Німеччині дозволили продаж біологічного замінника дизеля на заправках
У Німеччині дозволили продаж біологічного замінника дизеля на заправках

HVO100 дозволить скоротити парникові викиди на 90% у порівнянні з традиційним дизельним паливом

Екологічні фонди Європи втрачають мільярди через зниження цін на вуглець
Екологічні фонди Європи втрачають мільярди через зниження цін на вуглець

Зниження призвело до втрати потенційних доходів у розмірі €4,1 млрд