Чехія та Словаччина допоможуть Україні зберегти природу shutterstock

Чехія та Словаччина допоможуть Україні зберегти природу

Катерина Бєлоусова

Чехія відраховуватиме частину коштів, які надходять від відвідування її національних природних парків, на підтримку України

Міністри навколишнього середовища Чехії та Словаччини заявили, що їхні країни нададуть Україні фінансову та експертну допомогу в довкіллєвому секторі.

Це сталося на Міжнародному семінарі щодо майбутніх викликів у сфері охорони повітря в Європі TAIEX-EIR у Празі, Чехія, повідомляє Міністерство захисту довкілля та природних ресурсів у Facebook.

В пресслужбі зазначили, що на заході обговорювалися можливі шляхи для покращення якості повітря, а також для визначення перешкод, які заважають цьому процесу.

В повідомленні розповіли, що виконуючий обовʼязки міністра навколишнього середовища та міністр праці та соціальних питань Чехії Маріан Юречко заявив, що Чехія готова підтримувати Україну у сфері розвитку природно-заповідних територій та територій Смарагдової мережі. Планується, що Чеська Республіка буде відраховувати частину коштів, які надходять від відвідування її національних природних парків, на підтримку України.

А міністр навколишнього середовища Словаччини Ян Будай підкреслив, що Словаччина готова у 2023 році прийняти у себе українських експертів для обміну досвідом у сфері функціонування системи моніторингу довкілля та інтегрованого довкіллєвого дозволу.

В повідомленні зазначили, що замміністра захисту довкілля та природних ресурсів Олександр Краснолуцький подякував Юречку та Будаю за безпрецедентну підтримку України та розповів міністрам про шкоду яку завдала російська агресія довкіллю України.

Нагадаємо, міністр захисту довкілля та природних ресурсів України Руслан Стрілець та міністр захисту навколишнього середовища, вод і лісів Румунії Барна Танчос підписали Угоду про імплементацію Конвенції Еспо.

Як повідомляла ЕкоПолітика раніше, учасники Карпатської Конвенції у Жешуві, Польща, рішуче засудили військову агресію росії проти України та її негативні наслідки для довкілля.

Читайте також
Найбільш резонансні екопорушення з 21 по 27 грудня. Дайджест
Найбільш резонансні екопорушення з 21 по 27 грудня. Дайджест

Цього тижня виявили кількох посадовців, які мали б займатися охороною довкілля, але використовували своє посадове становище для збагачення

Найбільші порушення в екосфері за 14-20 грудня. Дайджест
Найбільші порушення в екосфері за 14-20 грудня. Дайджест

Серед них незаконні рубки та забруднення земель

Екологічні порушення із найбільшою шкодою за 7-13 грудня. Дайджест
Екологічні порушення із найбільшою шкодою за 7-13 грудня. Дайджест

Багато з цих справ вже дійшли до суду, а за деякими зловмисники встигли отримати покарання

Найбільш значні екопорушення з 30 листопада по 6 грудня. Дайджест
Найбільш значні екопорушення з 30 листопада по 6 грудня. Дайджест

Резонансною стала справа комунального підприємства, яке 5 років поспіль систематично забруднювало землі