Будівництво сміттєпереробного комплексу в Харкові мають завершити 2021 року promusor.com

Будівництво сміттєпереробного комплексу в Харкові мають завершити 2021 року

Основні будівлі сміттєпереробного комплексу в Харкові вже готові на 30%

Цьогоріч у Харківській області планують завершити будівництво сміттєпереробного комплексу.

Про це з посиланням на в.о. харківського міського голови Ігоря Терехова, а також на офіційну інформацію від комунального підприємства МКПВ повідомила у Facebook Вікторія Опанасенко, заступниця голови правління в ГО "Екореанімація".

Зазначається, що нині тривають роботи з рекультивації закритого полігону. За останніми даними, виконано близько 35% робіт. З настанням тепла поверхню полігону почнуть вкривати геомембраною, а потім засиплють шаром дренажного піску і ґрунтом, зверху висадять дерева, чагарники й траву.

Також зараз проводиться експеримент роздільного збору відходів, який Ігор Терехов характеризує позитивно.

Водночас із весни розпочнеться видобування полігонного газу, який планується переробляти на електроенергію. Обладнання для системи видобутку та постачання газу на когенератори вже почали завозити. Основні компоненти переробки полігонного газу в електрику встановлено.

Як вказує Опанасенко, електроенергія буде використовуватися для власних потреб комплексу, а надлишки продаватимуться. Отримані кошти підуть на погашення кредиту Світового банку, на гроші якого будується цей завод.

Крім того, вона зазначила, що основні будівлі комплексу вже готові на 30%. "Сортувальний комплекс скоро буде закрито стінами, і там уже встановлено сито – одне з найбільших в Європі", – йдеться в повідомленні. Також нині тривають роботи над цокольним рівнем, закладається фундамент для встановлення обладнання, яке повністю є в наявності.

Раніше ЕкоПолітика повідомляла, що начальника Харківської державної екологічної інспекції Євгена Оберемка звинуватили в кришуванні корупційних схем із залученням свого батька.

Читайте також
В Харкові з екопарку втекли олені: мисливців закликають не чіпати тварин
В Харкові з екопарку втекли олені: мисливців закликають не чіпати тварин

Зоозахисники нагадують, що сезон полювання закритий

У Харкові під обстрілом загинули 2 співробітники екопарку, які годували тварин
У Харкові під обстрілом загинули 2 співробітники екопарку, які годували тварин

Працівники парку не опускають руки і роблять все можливе, щоб врятувати тварин, що залишаються в екопарку і не наражати на небезпеку людей