Британські партнери допоможуть Україні в трансформації вугільних регіонів ozon.com.ua

Британські партнери допоможуть Україні в трансформації вугільних регіонів

Олена Яценьо

Мінрегіон використовуватиме британський досвід перепрофілювання вугільних громад

Міністерство розвитку громад і територій розпочало співпрацю з Посольством Великої Британії в Україні в напрямі трансформації вугільних регіонів.

Про це з посиланням на слова заступника міністра Мінрегіону Івана Лукері під час зустрічі з британськими партнерами повідомила пресслужба міністерства.

Йдеться про надання підтримки процесу справедливої трансформації вугільних регіонів і поступову відмову України від вугілля.

Лукеря висловив переконання, що потужний досвід структурної трансформації вугільних регіонів у Британії стане в пригоді, щоб сформувати найкращі рішення для українських вугільних громад.

"Йдеться про комплексний підхід до розв'язання екологічних і соціальних проблем. Потрібно перепрофілювати місцеві економіки для розвитку бізнесу та забезпечити людей можливостями працевлаштування в різних сферах: виробництва, послуг, туризму тощо", – наголосив чиновник.

Британські партнери представили напрацювання щодо підходів для успішного управління вугільною трансформацією на місцях, що базуватимуться на локальних потребах громад, а також запропонували апробувати такі підходи в пілотних громадах.

"Пілотне дослідження наших міжнародних партнерів має продемонструвати, як можна розробити повноцінну структуру для розв’язання питань, пов’язаних із трансформацією вугільних регіонів. Головне – збільшити можливості для соціального, економічного та екологічного прогресу, забезпечити підхід “знизу-вгору”, починаючи з визначення стратегічної основи для певної ділянки або регіону, а надалі це має враховувати вже загальнодержавний підхід", – зазначив Лукеря.

Як повідомляла ЕкоПолітика напередодні, на кліматичному саміті СОР26 у Глазго (Шотландія) понад 40 країн світу, серед яких і Україна, зобовʼязалися поступово відмовитися від використання вугілля в енергетиці. Представники держав підписали відповідну угоду.

Читайте також
Як у Глазго відвоювали півградуса для довкілля: Тіммерманс підбив підсумки COP26
Як у Глазго відвоювали півградуса для довкілля: Тіммерманс підбив підсумки COP26

26-а конференція ООН зі зміни клімату зафіксувала помірний, але невідворотній рух в бік кліматичної нейтральності

У США з'явилося перше місто, в якому декарбонізують всі будівлі
У США з'явилося перше місто, в якому декарбонізують всі будівлі

Ітака є частиною нового кліматичного консорціуму "24/7 безвуглецевий енергетичний договір"

У Глазго озвучили виклики декарбонізації сільського господарства України
У Глазго озвучили виклики декарбонізації сільського господарства України

Для декарбонізації агросектора доведеться вирішити безліч об'ємних завдань.

Україна збільшить частку ВДЕ до 25% — Галущенко
Україна збільшить частку ВДЕ до 25% — Галущенко

Україна отримає доступ до розробок наукових лабораторій Міністерства енергетики США