Екокомітет зробив ще один крок до ухвалення законопроєкту про відходи varosh.com.ua

Екокомітет зробив ще один крок до ухвалення законопроєкту про відходи

Катерина Бєлоусова

Існуючі сміттєзвалища будуть поступово закриті, рекультивовані та перетворяться на нові парки

Вже найближчим часом Екокомітет розгляне підготовлену до другого читання таблицю врахування поправок до законопроєкту №2207-1-д.

Реформа управління відходами передбачає певний перехідний період для закриття та рекультивації місць розміщення відходів та побудові сучасних заводів для переробки, пише голова Комітету Верховної Ради України з питань екологічної політики та природокористування Олег Бондаренко у Facebook.

Законопроєкт дозволяє захоронювати відходи, щодо яких неможливе застосування попередніх щаблів ієрархії відходів, тільки на полігонах, які відповідають європейському рівню екологічної безпеки.

“Для Екокомітету реформа управління відходами є одним з найпріорітетніших напрямків діяльності, і не дивлячись на те, що у нас було багато перепон, ми впевнено крокуємо до встановлення міцного фундаменту для її реалізації”, – зазначив Бондаренко.

Проте одночасно закрити всі звалища та полігони і побудувати сучасні заводи перероблення відходів неможливо. Саме тому і потрібен перехідний період.

Всі місця розміщення відходів мають бути обліковані, відображені в регіональному плані управління відходами, а місцева влада має вирішити, які з них потребують негайного закриття та рекультивації, а які – тимчасово можливо залишити. 

Ті обʼєкти, які будуть продовжувати свою діяльність, будуть зобов’язані отримати дозвіл і разом з документами до нього подати план та техніко-економічне обґрунтування приведення такого місця у відповідність до вимог законодавства. 

У разі невиконання цього плану місце розміщення відходів буде закрито контролюючим органом, а на власників будуть накладені значні санкції.

“То ж, впевнений, вже в цьому році виконавча влада разом з органами місцевого самоврядування розпочне масштабну роботу по очищенню країни від сміттєзвалищ та по побудові європейської системи управління відходами. Винні в створенні звалищ будуть притягнуті до відповідальності, а існуючі – поступово закриті, рекультивовані та перетворяться на нові парки, як це відбувається в інших країнах”, – додав Бондаренко.

Нагадаємо, гігантське сміттєзвалище біля Києва оцінили в 6 мільйонів гривень.

Як повідомляла ЕкоПолітика раніше, в Міндовкілля розповіли, як реформа управління відходами змінить Україну.

Читайте також
Міндовкілля проведе екологічну оцінку нацплану управління відходами до 2033 року
Міндовкілля проведе екологічну оцінку нацплану управління відходами до 2033 року

Нацплан передбачає зменшення обсягів захоронення побутових відходів до 30%

Екологи розповіли про тонкощі паспортизації відходів в рамках сміттєвої реформи
Екологи розповіли про тонкощі паспортизації відходів в рамках сміттєвої реформи

Розроблено проєкт постанови Кабміну "Про створення та адміністрування інформаційної системи управління відходами"

Міндовкілля видає дозволи всупереч закону “Про управління відходами” – експерт
Міндовкілля видає дозволи всупереч закону “Про управління відходами” – експерт

Ще не затверджені нова постанова щодо отримання дозволів та перелік відходів