Білл Гейтс та Єврокомісія хочуть інвестувати $1 млрд в "зелені" технології Shutterstock

Білл Гейтс та Єврокомісія хочуть інвестувати $1 млрд в "зелені" технології

Романа Слісар

Серед проєктів в першу чергу розглядатимуть ті, що стосуються виробництва "зеленого" водню, створення нового авіаційного пального, а також розробки пристроїв для перехоплення шкідливих викидів в атмосферу

Президент Європейської Комісії Урсула фон дер Ляєн та Білл Гейтс, як засновник організації "Проривна енергія", оголосили про започаткування пілотного проєкту з інвестицій у критично важливі кліматичні технології та переходу у майбутньому до кліматично-нейтральної економіки.

Про це йдеться у повідомленні, оприлюдненому на сайті Європейської Комісії.

"Нове партнерство має на меті мобілізувати нові інвестиції до 820 мільйонів євро/1 мільярда доларів США в період 2022-2026 років для широкомасштабних та демонстраційних комерційних проєктів з розвитку "чистих" технологій, з метою зниження собівартості, прискорення їх застосування та досягнення суттєвих скорочень викидів CO2, у відповідності із цілями Паризьких угод", – йдеться у повідомленні.

Як зазначається, згадані інвестиції призначатимуться для реалізації проєктного "портфоліо" ЄС у чотирьох ключових секторах, відповідно до цілей Європейської Зеленої угоди. Серед них – розвиток "зеленого" водню, створення нового авіаційного пального, розробка пристроїв для перехоплення шкідливих викидів в атмосферу та виробництво енергетичних сховищ тривалої дії. Всі ці проєкти мають сприяти розвитку кліматично-дружніх технологій та прискоренню "зеленої" трансформації європейської промисловості.

"Декарбонізація глобальної економіки надає найкращі можливості для інновацій, яких світ ще не бачив. Європа буде відігравати критично важливу роль, демонструючи своєчасні та змістовні зобов’язання щодо (захисту) клімату та тривале лідерство в науці, інженерній справі та у технологіях. Завдяки цьому партнерству, Європа закладе солідну основу для майбутнього із нульовими викидами, де "зелені" технології будуть надійними, наявними та доступними для всіх", – зазначив з цього приводу Гейтс.

"З нашою Зеленою угодою, Європа хоче перетворитися на перший кліматично-нейтральний континент до 2050 року. Європа також має можливість перетворитися на континент кліматичних інновацій. Для цього Єврокомісія мобілізуватиме масивні інвестиції в трансформацію промисловості протягом наступних десятиліть. Тому я рада поєднати сили з "Проривною енергією". Наше партнерство дозволить бізнесу та новаторам в ЄС скористатися перевагами низькоемісійних технологій та створити робочі місця завтрашнього дня", – заявила фон дер Ляєн.

Як йдеться в повідомленні, Європа робитме свій внесок у спільну інноваційну ініціативу з використанням фінансового ресурсу програми Horizon Europe та Інвестиційного фонду ЄС. Програма "Каталізатор проривної енергетики" залучатиме приватний капітал та благодійні внески для фінансування обраних проєктів у сфері передової "чистої" енергетики. Це партнерство є також відкритим для внесків та інвестицій з боку країн Євросоюзу.

Довідка:

"Проривна енергія" – це загальна назва організаційної структури, що була заснована Біллом Гейтсом у 2015 році. Метою цієї організації є прискорення інновацій в галузі стійкої "зеленої" енергетики та інших технологій для зменшення викидів парникових газів, зменшення собівартості таких технологій для широкого застосування у промисловому виробництві.

Раніше ЕкоПолітика повідомляла, що Європейський банк реконструкції і розвитку (ЄБРР) розглядає в Україні низку проєктів у сфері біоенергетики на суму близько $55 млн.

Читайте також
Єврокомісія в межах Green Deal схвалила документ про встановлення кліматичної нейтральності до 2050 року
Єврокомісія в межах Green Deal схвалила документ про встановлення кліматичної нейтральності до 2050 року

План дій встановлює цілі, яких країни Європейського Співтовариства мають досягти вже до 2030 року

Абрамовський публічно підтвердив, що частина екоподатку має йти на декарбонізацію
Абрамовський публічно підтвердив, що частина екоподатку має йти на декарбонізацію

За попередніми розрахунками для фінансування другого національно визначеного внеску Україні знадобиться 102 млрд євро

В Україні на екологічному саміті обговорили приєднання до "Європейської зеленої угоди"
В Україні на екологічному саміті обговорили приєднання до "Європейської зеленої угоди"

Під час панельної дискусії звучали питання декарбонізації, екологічного тваринництва, підтримки аграріїв