Абрамовський розповів, чого досяг на посаді за рік Парламент.UA

Абрамовський розповів, чого досяг на посаді за рік

Романа Слісар

Посадовець перерахував конкретні зміни в ключових напрямках

Роман АбрамовськийМіністр захисту довкілля та природних ресурсів Роман Абрамовський розповів про досягнення відомства та зміни в екологічній політиці, впроваджені в Україні за останній рік.

Про це він написав на своїй сторінці у Facebook.

Як зазначається у повідомленні, одним з ключових досягнень є затвердження Національного плану дій з охорони навколишнього природного середовища до 2025 року, покликаний покращити стан довкілля, поліпшити якість життя і здоров’я українців, забезпечити екологічну безпеку.

Також міністр відзначив конкретні кроки в ключових напрямках:

Лісова політика:

Як зазначається, розпочата реформа лісового господарства, яка передбачає зміни системи управління, повну цифровізацію галузі та реформу ринку деревини. Також згадується радикальне обмеження суцільних рубок у високогірних та берегозахисних лісах Карпат.

За словами міністра, завдяки продажу 100% необробленої деревини через прозорі електронні аукціони з початку року держава отримала 2 мільярди додаткового доходу.

Крім того, згадуються наступні кроки:

  • Законопроєкт "Про ринок деревини" у Верховній Раді.
  • Початок Національної інвентаризації лісів.
  • Розроблено Державну стратегію управління лісами до 2035 року. Документ визначатиме головні пріоритети розвитку лісового господарства на найближчі 15 років.
  • В співпраці з Центром Глобального моніторингу пожеж (Німеччина) розроблено Державну стратегію національної системи управління ландшафтними пожежами на 2021 - 2035 роки.
  • Проєкт щодо збільшення лісистості території України згідно з планом "Зелена країна". У найближчі 10 років площа українських лісів збільшиться на 1 мільйон гектарів.

Чорнобильська зона відчуження:

ЄБРР та міжнародна спільнота заснували новий Рахунок міжнародного співробітництва для Чорнобиля, вкладником якого стала і Україна. Проєкт передбачає допомогу державі в подоланні наслідків катастрофи. Отриманий дозвіл на дослідно-промислову експлуатацію нового укриття ЧАЕС, яке є найбільшою рухомою спорудою у світі. Також отримано Ліцензію на промислове використання СВЯП-2, яке дозволить безпечно зберігати відпрацьоване ядерне паливо ЧАЕС протягом найближчих 100 років.

"Розпочато перезавантаження основного наративу: Зона відчуження перетворюється на Зону відродження", – зазначив Абрамовський.

Надрокористування:

  • Впроваджена ефективна процедура отримання спеціальних дозволів на користування надрами, яка сприятиме більш раціональному їх використанню. Всі дозволи реалізуються шляхом електронних аукціонів з прозорим механізмом розрахунку початкової вартості.
  • Розроблено новий Кодекс України про надра, який стане фундаментом для ефективного та дружнього до природи надрокористування.

"Цифровізація галузі – зручний інструмент для інвесторів та держави. Електронний кабінет надрокористувача повноцінно запрацює вже цього року", – пообіцяв міністр.

Кліматична політика:

  • Створений проєкт другого національно визначеного внеску України до Паризької угоди. Змодельоване зменшення викидів парникових газів.
  • Посилено контроль за звітністю підприємств в частині викидів парникових газів, що включає функціонування системи моніторингу, звітності та верифікації викидів парникових газів.
  • Створена Концепція Державної науково-технічної програми у сфері зміни клімату до 2030 року.
  • Розроблена Стратегію екологічної безпеки та адаптації до змін клімату до 2030 року.

Управління відходами та хімічна безпека:

"Розпочата реформа управління відходами. Законопроєкт 2207-1-д "Про управління відходами" схвалено в першому читанні. Наразі триває підготовка до другого читання", – розповів Абрамовський.

Серед інших кроків він згадав прийнятий законопроєкт "Про обмеження обігу пластикових пакетів на території України", схвалене урядом обмеження вмісту свинцю у лакофарбових матеріалах до безпечного для здоров'я рівня.

"Розроблено законопроєкт "Про хімічну безпеку та поводження з хімічними речовинами". Прийнято Порядок уповноваження науково-дослідних установ, підприємств та організацій на проведення державних випробувань пестицидів та агрохімікатів", – додав посадовець.

Зменшення та контроль промислового забруднення:

  • Розроблено та подано на розгляд ВРУ законопроєкт "Про запобігання зменшення та контроль промислового забруднення", який має на меті запровадити чіткі процедури контролю за промзабрудненням та стимулюватиме підприємства до модернізації виробництва і впровадження нових найкращих доступних технологій.
  • Розроблено законопроект "Про внесення змін до деяких законів України щодо удосконалення механізму регулювання викидів забруднюючих речовин в атмосферне повітря".

Водна політика:

  • Поетапне обмеження вмісту фосфатів та інших сполук фосфору в мийних засобах.
  • Проєкти Водної стратегії та Морської природоохоронної політики України.
  • Скринінг забруднюючих речовин в басейнах річок Дніпро, Дністер та Сіверський Донець.

"Відкрито 4 сучасні лабораторії моніторингу вод, які обладнані за найкращими європейськими стандартами. Здійснено розділення функцій щодо управління водними ресурсами шляхом виокремлення та передачі функцій із зрошення та дренажу до сфери АПК", – йдеться у повідомленні.

Природно-заповідний фонд:

  • Створено нові території та об’єкти природно-заповідного фонду. За рік площа обєктів ПЗФ збільшено на 26032,82 гектарів.
  • Розроблено та подано на розгляд ВРУ євроінтеграційний законопроект "Про території Смарагдової мережі України", який передбачає збереження природних оселищ і видів дикої флори та фауни.
  • На розгляд Секретаріату Бернської конвенції подано оновлену базу даних територій Смарагдової мережі.
  • На Публічній кадастровій карті нанесений окремий інформаційний шар “Природно-заповідний фонд”, який містить інформацію про більше 7 000 територій та об’єктів ПЗФ.
  • Посилені заходи щодо попередження контрабандного вивезення об’єктів дикої фауни України.

Екологічний контроль:

Міністр нагадав про поданий до ВР законопроєкт "Про державний екологічний контроль", покликаний перезапустити систему держекоконтролю в Україні. Крім того, у відомстві розробили  нормативно-правові акти, спрямовані на підвищення відповідальності за екологічні злочини та правопорушення. Переглянули методики нарахування збитків, значно підвищивши штрафи за нанесення шкоди довкіллю.

Цифровізація:

"Створено Єдину екологічну платформу "ЕкоСистема", що має об’єднати у собі отримання 29-ти адміністративних послуг у сфері захисту довкілля та забезпечити доступ до 64 реєстрів екологічних даних", – підсумував міністр.

Раніше ЕкоПолітика повідомляла, що в Україні запустили проєкт "Зелена країна". Анонсовані зміни стосуються багатьох напрямків: зменшення промислового забруднення, розвитку "зеленої" енергетики, контролю над використанням та дбайливого ставлення до водних, земельних, лісових угідь.

Читайте також
Україна знову отримала “двійку” від ЄС за роботу над питаннями довкілля
Україна знову отримала “двійку” від ЄС за роботу над питаннями довкілля

Європейський Союз очікує певних кроків від української влади навіть під час війни

Українець став одним із трьох фіналістів Премії для молодих винахідників
Українець став одним із трьох фіналістів Премії для молодих винахідників

9 липня він побореться за перемогу з голландською фіналісткою та командою з Тунісу

Україна фіналізує ряд важливих документів у сфері кліматичної політики 
Україна фіналізує ряд важливих документів у сфері кліматичної політики 

Вони необхідні для поступового реформування сфери захисту довкілля та подолання наслідків війни

Визначили ТОП-40 найбільш екологічних міст світу
Визначили ТОП-40 найбільш екологічних міст світу

Рейтинг очолило шведське місто Гетеборг