50% сертифікатів Держенергоефективності не проходять незалежний моніторинг, — Корчміт

50% сертифікатів Держенергоефективності не проходять незалежний моніторинг, — Корчміт

Енегоаудитор може отримати сертифікат всього лише після 10 годин навчання

Апеляційна комісія Державного агентства енергоефективності постановила анулювати 5 сертифікатів енергоефективності будівель і позбавити атестатів двох енергоаудиторів.

Про це повідомив на своїй сторінці у Facebook голова Української Асоціації енергосервісних компаній Олексій Корчміт.

"П'ять сертифікатів енергоефективності будівель анульовано. Двох енергоаудиторів позбавлять атестатів. Це не інквізиція. Апеляційна комісія при Держенергоефективності. 50% сертифікатів Держенергоефективності не проходять незалежний моніторинг. Основні причини: неузгодженості нормативних актів та низька якість виконання енергоаудитів", — написав експерт.

Він додав, що комісія вкотре ухвалила рішення щодо потреби звернення до Мінрегіон з метою усунення протиріч.

В коментарях до публікації відзначили, що енегоаудитор може отримати сертифікат всього лише після 10 годин навчання, що створює поблему низької кваліфікації таких працівників Фонду.

"Ще б пак за 10 годин навчання отримати сертифікат, це супер", "Це одна із проблем, за 3 тис грн та за тиждень. Потрібно змінити підхід, інакше замість ринку енергоефективності створюємо ринок мотлоху за бюджетні кошти", — пишуть користувачі.

Як повідомляла ЕкоПолітика, раніше технічний директор Фонду енергоефективності Єгор Фаренюк заявив, щоб дати поштовх масштабній термомодернізації житла Фонд пропонує ввести новий вид будівельних робіт "термомодернізація" в законі "Про енергетичну ефективність будівель" та дозволити розробку сертифікату енергетичної ефективності будівель, на яку надається державна підтримка, після завершення будівництва.

Його слова різко розкритикував Корчміт. Він заявив, що "як сприяти масштабній енергомодернізації житла Фонд гадки не має".

Читайте також
Річниця підриву Каховської ГЕС: 10 фактів, які ви могли не знати про цю трагедію
Річниця підриву Каховської ГЕС: 10 фактів, які ви могли не знати про цю трагедію

Ніхто з вчених наразі не може спрогнозувати її відкладені наслідки

Найбільш значні довкіллєві порушення з 31 травня по 6 червня. Дайджест
Найбільш значні довкіллєві порушення з 31 травня по 6 червня. Дайджест

Підозру отримав капітан російського нафтового танкера, недбалість якого завдала понад 20 млрд грн збитків довкіллю

Підприємства зобов'яжуть передавати ДЕІ дані про викиди у режимі реального часу
Підприємства зобов'яжуть передавати ДЕІ дані про викиди у режимі реального часу

Українська громадськість регулярно вимагає від великих підприємств-забруднювачів контролю викидів “на трубі”