Днями РНБО та Уряд висловили занепокоєння провалом реформи ДЕІ та корумпованістю цього органу.

Саме тому вкотре наголошую — Проєкт Закону України "Про державний екологічний контроль" № 3091 від 19.02.2020 абсолютно неспроможний змінити ситуацію. Чому?

Поточна версія проєкту Закону України "Про державний екологічний контроль" № 3091 монополізує контрольні функції в руках одного органу влади та наділяє його надто широкими правами на втручання у діяльність суб’єктів господарювання в умовах загальновизнаної корумпованості.

Занадто широкі повноваження запропонованого контрольного органу створює підґрунтя для великої кількості безпідставних позапланових перевірок.

Модель правового регулювання здійснення контрольних заходів, запропонована у Проекті, порушує загальноправовий принцип пропорційності, спрямований на забезпечення розумного балансу приватних і публічних інтересів.

Якщо простіше – ще більш посилює кризу! Ініціатори 3091 вперто не хочуть усунути ці корупційні ризики!

Реформа промзабруднення повинна забезпечити:

- СПІЛЬНІ дії  як держави щодо створення необхідних умов для впровадження найкращих доступних технологій, так і суб’єктів господарювання щодо виконання цих умов

- СПІЛЬНИЙ ПЕРЕХІДНИЙ ПЕРІОД впровадження як для держави, так і для бізнесу з прив’язкою, у т.ч. до економічних показників і можливостей держави.

З аналізу нових проєктів, спрямованих на реформування сфери, складається стійке враження, що дії окремих народних обранців націлені не на реальні реформи, а на продукування законодавчого спаму, деякі з ініціатив копі-пейст на старий проєкт, який вже тричі був провалений в раді, а інші – зосереджуються на популістських лозунгах, що не мають інструментарію реалізації, вкотре цинічно використовуючи "конституційні права громадян на безпечне для життя і здоров’я довкілля".

ПАЕУ звертає увагу, що запорукою успіху реалізації будь-якої реформи є її прийнятність і готовність впроваджувати саме тими суб’єктами, яких така реформа стосується.

Тому запрацювати може лише той проєкт, над якими РЕАЛЬНО велась робота із тими, хто буде ці закони виконувати.

Діалог, відкритість і бажання почути один одного — запорука успіху!