Закладенні у законопроєкті положення досить важливі – адже спрямовані на запуск модернізації української промисловості та зменшення її негативного впливу на довкілля і здоров’я людей. Це досить наболіле питання для жителів Кривого Рогу, Запоріжжя, Маріуполя, Дніпра та інших промислових міст України.
Навколо документа давно точаться палкі дискусії. Серед аргументів бізнесу, наприклад, значний обсяг необхідних інвестицій та замала кількість часу на проведення модернізації.
У доопрацьованому документі промисловості пропонується більш тривалий період для впровадження НДТМ. Підприємства матимуть понад 12 років, за умови отримання відступу у Міндовкілля.
Крім того, Міндовкілля та Німецьке товариство міжнародного співробітництва GIZ забезпечать повну підготовку промислових підприємств та держслужбовців до запуску системи видачі інтегрованих довкільних дозволів на основі НДТМ відповідно до законопроєкту №4167.
Зокрема, проєкт GIZ Ukraine "Найкращі доступні технології та методи управління (НДТМ) для України" попередньо передбачає пілотний запуск фінансового механізму на підприємствах, що впроваджують НДТМ, з безповоротним фінансування до 2 млн євро для кожного.