А втім, навіть у країнах, де такого дефіциту поки немає, нема і єдиного бачення, як отримувати воду вищої, "джерельної" якості та смаку.

Сьогодні є кілька тенденцій, які визначатимуть ринок чистої води найближчими роками.

1. Недовіра до водопровідної води

Незалежно від того, живете ви в розвиненій країні чи тій, що розвивається, у якості води з водопроводу люди сумніваються всюди.

Це пов'язано не лише з тим, що модернізація централізованих систем водопостачання дорога, а окупність цих інвестицій низька.

Більшою проблемою є те, що кількість нових хімічних речовин, які забруднюють джерела водопостачання, зростає швидше, ніж розвиваються технології очищення стічної та питної води. І це проблема не тільки України, так відбувається у всьому світі.

2. Ґудбай, пластику!

2021 року в ЄС набула чинності Водна директива, яка вимагає від країн-учасниць скоротити споживання одноразового пластику, а з 2022 року зміни стануть відчутнішими.

Мінеральні та лікувальні води можуть поки залишатися у пластику, але щодо звичайної питної води Єврокомісія вимагатиме від урядів значно скоротити використання одноразової пластикової тари.

3. Окрема інфраструктура для питної води

Третій тренд, який став похідним із двох перших, – це альтернативні способи постачання питної води.

Одна з пропозицій, яка за останні роки набуває все більшої популярності, – запровадження кількох стандартів на воду.

Що це означає? Щодня людина споживає близько трьох літрів питної води. Проте для інших потреб використовує до 50 літрів (миється, пере тощо).

Можна умовно розділити воду на питну та технічну. Припустимо, що з крана тече вода для повсякденних потреб. А якісна питна вода додатково очищується (третій кран) або замовляється з доставкою чи купується в аквабоксах – спеціальних пристроях, що доочищують водопровідну воду до вищої питної якості та розміщуються в торговельних мережах.

4. Вода з подвійною користю

На виставці Aqua Tech досить велика кількість стендів демонструвала обладнання, що не лише очищає воду, а й надає їй особливих властивостей. Наприклад, добавки кальцію та магнію роблять воду не просто смачною, а сприяють оздоровленню.

Така "функціональна" вода мотивує виробників обладнання інтенсивніше вкладати в інновації та тісніше працювати з хіміками й експертами здорового способу життя.

5. Боротьба з мікропластиком і новий формат паковання

Школа громадського здоров'я Університету Міннесоти провела дослідження серед іншого й бутельованої води.

У 250 пляшках від 11 брендів виявлено забруднення пластиком, зокрема поліпропілен, нейлон та поліетилентерефталат (ПЕТ), у середньому 314 частинок на літр. Кількість частинок мікропластику в бутельованій воді перевищує значення для водопровідної та поверхневої у 1,5–3 рази. Щоб позбавитися цього забруднювача, доведеться знижувати споживання води та напоїв з одноразової пластикового паковання.