Результат – за рік центр міста порожній, люди бояться вже виходити з машин. Підрядники так заробили, що переважно оновили парк новими IVECO. Щось отримав бюджет міста. Головне  – завдання прибрати машини з узбіч – доcягнуто (про паркіги й парковки ми поки не згадуємо, їх треба активно будувати ще на вчора).

Тож у чому тоді проблема в сфері захисту довкілля? Держава чи місцева влада не вважає ці питання важливими? Чи не знають, на що витратити додаткові надходження в бюджет? Невже важко ухвалити нормативку на місцевому рівні, провести тендер на призначення виконавців і дивитися, як очищаються траси, дороги, вулиці, балки, яри?

Розуміючи свою економіку, вони закуплять і дрони, й ескаватори, і позашляховики, наймуть патрульних. Навіть не сумніваюся, зацікавлені компанії знайдуть швидко рішення.

Звісно, такий підрядник-оператор має не лише штрафувати, а й прибирати сміття, щоб заробіток був виправданим. Евакуатори ж теж вивозять машини, а не просто кладуть конверт під скло.

Цікаво почути коментар представників Міндовкілля та місцевої влади. Можливо, є інші дієві засоби, якщо цей "нехороший", "корупційний", "мало грошей приносить" і т.п.?