Перший проєкт – видобутку бурштину на ділянці болота "Сира Погоня" – одного з найбільших боліт в Україні, в безпосередній близькості від Рівненського природного заповідника.
Це означає:
- щонайменше часткове висихання заповідного болота, із супутнім;
- висиханням прилеглого лісу;
- зростанням пожежної небезпеки із ризиком подальших займань торфовищ.
Пікантності додає момент, що болото розташоване в прикордонній смузі з білоруссю, що робить збереження боліт – які важко подолати бронетехнікою - об'єктом стратегічної ваги. Чиновники Міністерства захисту довкілля погодили винесення ділянки на торги для подальшої розробки бурштину, проігнорувавши ризики для природного заповідника. Чому не спрацювало міністерство – було б добре поцікавитись журналістам у Міністерство захисту довкілля та природних ресурсів України. На прикріпленому фото всихаючий і всохолий ліс на околиці урочища Корабель в Олевському районі, у 2017 р. , через рік після зупинки там масштабного видобку бурштину – як ілюстрація що чекає на болото і ліс на Сирій Погоні.
Другий проект – забудова гірського масиву Свидовець. Ініціатива не нова, за винятком того, що наприкінці 22го року було оприлюднено ще масштабніші плани – курорт-монстр площею 3000 га на 50 тис відвідувачів. Гадаю всім зрозуміло до яких наслідків може призвести побудова в дикій недоторканій глушині по суті нового "міста", особливо в умовах прогресуючої зміни клімату. Для того щоб раз і назавжди покінчити з планами забудувати кожен клаптик Свидовця, провідними природоохоронними організаціями було подано клопотання на створення заказника "Вільний Свидовець" і зареєстрована петиція у підтримку створення заказника. Отже, знайдіть хвилинку підписати петицію за лінком, щоб було куди приїхати і відновлювати нерви після вигнання русні з України. Більше деталей на сторінці ініціативи Free Svydovets
Це дуже тупо (на жаль, хочеться сказати – по-українськи), героїчно долати русню і водночас втрачати одні з найбільших природних цінностей.
Вкотре сподіваюся на увагу до піднятих тем з боку керівництва Міндовкілля.