На цій конференції все було по іншому, бо останні чотири місяці змінили повністю безпеку та світовий економічний порядок через збройну агресію росії в бік України.
Та план відновлення і відбудови треба розробляти та затверджувати вже сьогодні.
Екологічну складову представив Міністр захисту довкілля та природних ресурсів Руслан Стрілець. Основна мета післявоєнної відбудови - це чисте та безпечне довкілля в унісон з "Зеленим курсом".
Сьогодні в рамках візиту два Уряди України та Швейцарії підписали угоду щодо спільних намірів з виконання Паризької Угоди, зокрема йдеться про впровадження ринкових механізмів кліматичної угоди та створення умов для розвитку "зеленого" бізнесу в Україні.
На важливості відновлення та покращення стану довкілля звернув увагу у своєму щоденному вечірньому зверненні і Президент України Володимир Зеленський: "Відбудова України – це не просто відновлення стін, які в нас були і які були зруйновані обстрілами. Україна має стати найбільш вільною, найбільш сучасною і найбільш безпечною країною Європи – в усіх сенсах, зокрема і в тому, що стосується стану нашого довкілля."
Окремо Президент України наголосив на важливості залучення інвестицій у сміттєпереробну галузь:
"В нашій країні дуже довгий час нехтували питанням захисту довкілля, а це ж не просто про те, що робити зі сміттям: це про безпеку, про якість життя. Нам потрібно мінімум 25 передових та сучасних заводів з переробки відходів. Вони здатні забезпечити і енергією, і вторинною сировиною, і нарешті рішенням застарілої проблеми сміттєзвалищ і полігонів відходів."
Отже, відновлення країни на екологічних засадах - це те, що є нагальною потребою населення України, це те, про що каже керівництво країни і країнам-партнерам і інвесторам.
І це те, про що ми кажемо разом з Президентом: "Впевнені, ми це зробимо!"