В якості прикладів позитивних змін в напрямку євроінтеграції відмічається прийнятий в червні 2022 році Закон "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо збереження лісів" та розроблені на його виконання підзаконні акти, в тому числі ті, які забороняють використання інвазійних видів дерев.

Цей Закон пройшов складний шлях, ідея його розробки народилася під час голосування за правки до законопроєкту про ринок землі.

Але робити треба ще більше – ЄС чітко вказує на потребу забезпечити збереження біорізноманіття. І лісове законодавство досі лише частково узгоджено з вимогами ЄС. Треба забезпечити незалежний контроль за здійсненням рубок та продажем деревини.

Сподіваюся, що мої пропозиції в цьому напрямку до постанов Кабінету Міністрів України щодо запровадження електронного лісорубного квитка будуть почуті та впроваджені.

Також, не зважаючи на позитивну оцінку з боку ЄС, наразі наказ про перелік інвазійних видів дерев скасований Міндовкіллям по поданню Державної регуляторної служби України.

Дуже сподіваюся, що Міністерство захисту довкілля та природних ресурсів України терміново проведе всі відповідні заходи – аби в наступному звіті ЄС не прийшлось писати про невиконання та крок назад у сфері охорони природи.