Наші станції генерують електричну енергію не лише з біомаси, але й з біогазу. Це метан, який сьогодні генерується на сміттєзвалищах. Тобто проблему, яка сьогодні існує на полігонах ТПВ, ми перетворили в можливість виробництва та продажу електричної енергії. Обсяги відпуску нашої електричної енергії стрімко ростуть з року в рік.

Вартість електричної енергії із газу метану складає 12,4 євроцента за 1 кВт/год до 2030 року. Одночасно на деяких об’єктах ми маємо можливість ще відпускати енергію в мережі теплопостачання.

На нашій станції в Чернігівській області, зокрема, в місті Корюківка, ми встановили 4 МВт електричної потужності. В основному, це деревина — не ділова, а відходи дерева з лісогосподарств. В рік на цій станції ми відпускаємо до 30 мільйонів кВт/годин такої електричної енергії. Також у нас є газифікатори, за допомогою яких можна виробляти та електричну і теплову енергію, використовуючи синтез-газ із тріски. На виході електрична енергія йде в мережу, а тепло ми даємо місту на 25% дешевше.

Також проєкти з дегазації полігонів є в Харкові, Кривому Розі, Кременчуці, Херсоні, Одесі та Луцьку. Один із проєктів, які ми запустили в цьому році, знаходиться в Тернополі. Там абсолютно нова станція, з американським обладнанням для виробництва такої енергії.

Окрім цього наша компанія управляє великим полігоном ТПВ в Одесі — на 100 гектарів. Ми звозимо понад 300 тисяч тонн сміття, і наступний наш проєкт — це буде енергетична утилізація, де ми зможемо виробляти не лише електричну енергію з газу метану, але й теплову енергію разом з електричною на новому заводі енергетичної утилізації відходів. При цьому відсортована органіка буде далі йти на сміттєзвалище для генерації енергії з метану.

В Україні ціни на газ різко зростають, а з врахуванням того, що існує загроза добудови "Північного потоку – 2", може виникнути дефіцит дешевого газу для теплокомуненерго. Ми вважаємо, що тут "Кліар Енерджі Груп" може підставити плече нашим регіонам у заміщенні газу альтернативними видами палива при виробництві тепла. Загальний потенціал інвестицій в наші проєкти складає понад 80 мільйонів євро. В нас є домовленості з місцевою владою, й ці інвестиційні проєкти вже розроблені. Тому сьогодні, з метою скорочення споживання газу, важливо об’єднати зусилля уряду, органів місцевої влади та бізнесу для сприяння розвитку подібних проєктів.

Також компанія планує інвестувати в новий завод, який вироблятиме біоетанол із кукурудзи для заміщення бензину. Інвестиції в даний проєкт плануються на рівні 30 млн євро.