Як приклад, в останній тиждень січня депутати проігнорували дванадцять природоохоронних питань, а у вівторок, 2 лютого, ще п’ять. І от, нарешті, розглянуто аж! три законопроєкти.
Зокрема, було ухвалено за основу проєкт закону про внесення змін до Закону України "Про регулювання містобудівної діяльності" щодо Генеральної схеми планування території України (реєстр. № 3337), де планується скасування необхідності проведення процедури стратегічної екологічної оцінки (СЕО) щодо Генеральної схеми планування території України.
На думку керівництва парламенту, містобудівна діяльність не є такою, що впливає на стан довкілля. Можливо тому, законопроєкт не надходив на розгляд до Комітету з екологічної політики. До речі, не вперше у Раді цього скликання дражливі для бізнесу природоохоронні питання чомусь!? оминають екологічний комітет.
Міністерство захисту довкілля та природних ресурсів України таки розгледіло каверзу, вдарило на сполох, але ініціатори законодавчої ініціативи – О. Дунда й О. Дубінський та ще майже два десятки депутатів – не дали оговтатися своїм колегам- депутатам екологічного комітету. Та й ті, як пізніше виявилося, не усі поспішали висловлювати свою думку. А ситуація є критичною: закон у разі його ухвалення скасує необхідність проведення процедури стратегічної екологічної оцінки щодо Генеральної схеми планування території України. Таке рішення йде всупереч нашим обіцянкам дотримуватися європейських екологічних принципів у промисловій політиці. Ба більше – порушує Угоду про асоціацію між Україною та Європейським Союзом.
Саме на цьому наголосив народний депутат Едуард Прошук в обговоренні законопроєкту. Він закликав депутатів відправити питання на повторний розгляд у першому читанні.
Але 258 голосів за стали вироком для СЕО в містобудівній діяльності. У всякому разі на цьому етапі розгляду нового закону.
Найгірше, що серед тих, хто підтримав скасування СЕО, – дев’ять депутатів екологічного комітету: Л. Василенко– "Голос", А. Задорожний, О. Криворучкіна, І. Кривошеєв, А. Маріковський, К. Нестеренко, Ю. Овчинникова, П. Якименко і сам голова комітету О. Бондаренко – усі "слуги народу". Це ті, хто найбільше піариться на екологічних питаннях, а в сесійній залі дисципліновано піднімає руку, коли треба.
Частина друга статті 11 Закону України "Про регулювання містобудівної діяльності" опинилася під загрозою скасування!
У разі ухвалення закону містобудівна документація на державному рівні не підлягатиме експертизі та стратегічній екологічній оцінці.
Доречно буде сказати, що сьогодні ж Комітет з екополітики таки розглянув це питання на своєму засіданні і депутати домовилися подати до другого читання відповідні пропозиції. Але, зважаючи на те, що правки розглядатиме Комітет з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування, де сидить більшість із тих, хто є ініціаторами змін, бачиться, що в СЕО не багато шансів.