Ідея правильна і вчасна — у нас повноцінна енергетична криза, треба дати можливість людям, бізнесам, містам забезпечити себе резервним живленням. Але Кабмін забув, що електроенергію можна отримувати і від сонця.

Я думаю, що потрібно виправляти цю прикру помилку і дати можливість людям забезпечувати себе електроенергією не лише від дизельних та бензинових генераторів без мита, але й від сонячних електростанцій. Тим більше, що перший крок уже зроблено — в постанові 1260 присутні інвертори та акумулятори. Але ті, хто мають справу з їх імпортом кажуть, що є серйозні проблеми із їх ввезенням.

Тому саме час внести в постанову позицію УКТЗЕД 8541 40 — "прилади напiвпровiдниковi фоточутливi, включаючи фотогальванiчнi елементи, зiбранi або не зiбранi у модуль або вмонтованi чи не вмонтованi в панель; свiтловипромiнювальнi дiоди (LED)".

Тут ще варто згадати і те, що після цієї зими в Україні назбирається пару полігонів мертвих дизельних та бензинових генераторів. Бо їх мотор-ресурсу вистачить на пару місяців і в більшості випадків найбільш масові і дешеві — це одноразові пристрої, що слабко піддаються ремонту. А сонячні панелі мають строк служби в 25 років.