Вода, ліси і рибні ресурси є природним скарбом українського народу, яке необхідно зберегти, поліпшити якість і відновити.

Вода потрібна в першу чергу для питного водопостачання, але так само наповненість річок, водосховищ та інших водойм важлива для функціонування водного транспорту, енергетики та інших сфер діяльності. Тому вузькогалузеві, аграрне підпорядкування Держводагенства є помилкою. Риба і ліс - важливі компоненти екосистеми, а не просто біоресурси і товар.

Сьогодні всі ми бачимо сумні наслідки управління Мінагополітікі ресурсами за останні роки в результаті чергових бездумних реформ. Сьогодні від громадської ради Мінприроди направлені відповідні листи з обґрунтуванням позиції на адресу Комітету Верховної Ради України з питань екологічної політики та природокористування, Кабінет Міністрів України, Рада національної безпеки і оборони України.

В даний час діяльність Держводагенства, Держлісагентства та Госрибагенства спрямовується і координується Кабінетом міністрів через міністра охорони навколишнього середовища і природних ресурсів, що реалізує державну політику у сфері захисту навколишнього середовища і природних ресурсів.

У минулому році було прийнято розумне урядове рішення про підпорядкування всіх органів керуючих природними ресурсами відновленому профільному міністерству, діяльність якого спрямована на забезпечення їх раціонального управління. Саме така модель системи державного управління властива державам-членам ЄС.

Треба усвідомити всім, що епоха ресурсного підходу пройшла і зараз потрібен сучасний і відповідальний підхід якої відповідає принципам "Європейського зеленого курсу".