Держекоінспекція працює неефективно, – Мальований ДЕІ

Держекоінспекція працює неефективно, – Мальований

Маргарита Шевченко

Глава ДЕІ готовий взяти участь у конкурсі новоствореного органу

Державна екологічна інспекція не справляється з сучасними викликами, тому необхідно ухвалити законопроєкт №3091 "Про державний екологічний контроль". 

Про це заявив глава ДЕІ Андрій Мальований під час засідання екологічного комітету парламенту у середу, 12 травня. За його словами, реформа має усунути надмірний тиск на бізнес, оскільки сьогодні дублюються функції Держгеокадастру, Держнадр, Держрибохорони тощо.

На думку чиновника, ухвалення законопроєкту №3091 унеможливить подвійні та потрійні перевірки цими органами та спростить господарську діяльність підприємств.

Крім того, потрібно змінити підхід до судового збору, вважає глава відомства. Сьогодні не пред'явлено претензій на понад 2 мільярди гривень нарахованих збитків, через недофінансування судового збору. Цьогоріч його збільшили  на 6,5 мільйонів гривень, але цього замало. Фінансування судового збору відбувається з держбюджету. Мальований вважає таку систему "безглуздою".

инулого року було понад 300 недопусків державних екологічних інспекторів до перевірки. Мова йде про найбільших забруднювачів, які впевнені що не працюють в межах дозволів та нормативів екологічного спрямування. Їм набагато легше заплатити штраф 755 гривень", — розповів голова Держекоінспекції.

Реформування державної екологічної інспекції України та природоохоронного контролю має усунути названі прогалини та спростити судову тяганину через збитки природі. Саме для цього необхідно прийняти законопроєкт №3091.

"Я підтримую необхідність реформування (Держекоінспекції – прим. ред.). Я особисто готовий взяти участь у конкурсі новоствореного органу. Але може буде більш достойна людина яка буде керувати цим органом, я не тримаюся за цю посаду", — заявив Мальований.

Як повідомляла ЕкоПолітика, комітет Верховної Ради з питань екологічної політики та природокористування рекомендував до розгляду у парламенті доопрацьований законопроєкт №3091.

12 членів комітету проголосували за те, щоб рекомендувати законопроєкт до голосування у Верховній Раді у першому читанні. Утрималось троє осіб — нардепи Сергій Шахов, Павло Бакунець та нардепка Анжеліка Лабунська. Проти висловився нардеп Олександр Фельдман.

Читайте також
Уряд змінив критерії оцінки ризику від діяльності підприємств та періодичність їх перевірок
Уряд змінив критерії оцінки ризику від діяльності підприємств та періодичність їх перевірок

Чиновники очікують, що нововведення допоможуть оптимально перерозподілити увагу із менш ризикових суб’єктів господарювання на більш ризикові

10 найбільших порушень у сфері довкілля за минулий тиждень
10 найбільших порушень у сфері довкілля за минулий тиждень

Половина з них – незаконні рубки дерев, іноді – у дуже великих об’ємах

Законопроєкт про реформу ДЕІ, яка триває вже 7 років, презентували представникам ЄС
Законопроєкт про реформу ДЕІ, яка триває вже 7 років, презентували представникам ЄС

Його доопрацювання після першого читання триває з 2021 року