Рік карантину, який запровадили у звязку із коронавірусом, допоміг у деяких регіонах України очиститися повітрю.
Про це екоекспертка Марина Ратушна розповіла виданню "Коментарі".
"Рівень забруднення атмосферного повітря в містах України у першому півріччі 2020 році дещо знизився. Порівнюємо з аналогічним періодом попереднього року. Подібну ситуацію можемо спостерігати щодо зниження концентрації оксиду вуглецю, діоксиду азоту і діоксиду сірки у промислових регіонах", - сказала Ратушна.
Однак, в Україні є міста, у яких проблеми із забрудненим повітрям не зникли, попри карантин. Йдеться про Маріуполь, Кам’янське, Дніпро, Кривий Ріг, Запоріжжя та Києв. Це пов'язано із роботою підприємств металургії та енергетики.
Експертка пояснює, що локдаун лише затягнув процес екомодернізації підприємств у цих містах. Керівники промислових гігантів почали просити в Уряду відстрочку.
Також Ратушна зауважує, що на якість повітря минулоріч вплинули лісові пожежі. В Житомирській області, Чорнобильській зоні та на Луганщині пожежі знищили 80 тис. гектарів лісу.
А Київ очолив світовий рейтинг міст із найбруднішим повітрям через смог та пилові бурі. Навіть зараз у столиці фіксують перевищення у 3 рази діоксиду азоту, діоксиду сірки та оксиду вуглецю у 1,5 раза.
Як писала ЕкоПолітика раніше, упродовж 13-15 квітня рівень забруднення повітря Києва найбільше перевищував гранично допустимі значення.