Україну накрили сніг і дощ: через опади різко підніметься вода в річках

Україну накрили сніг і дощ: через опади різко підніметься вода в річках Shutterstock

Олекса Франко

Зокрема, у річках Закарпаття очікується підйом рівня води на 0,5-1,5 метра

Унаслідок опадів у річкових басейнах Прута та Сiрету очiкується підняття рівнів води.

Про це в середу зранку повідомив пресцентр Державної служби з надзвичайних ситуацій.

Зазначається, що через відлигу та опади 14-15 квітня на басейнах річок Дністра, Сяну, Прута й Сірету очікується підйом рівнів води на 0,3-1,0 метр, а в річках Закарпаття – на 0,5-1,5 метра, без негативних наслідків.

За інформацією ДСНС, у високогiр'ї Івано-Франківської та Закарпатської областей зберігається значна сніголавинна небезпека – ІІІ рівень.

Водночас у Карпатах температура знизилася до -2°С. "На горі Піп Іван Чорногірський хмарно, дрібний сніг, вітер східний 5-7 м/с", – йдеться в повідомленні Чорногірського гірського пошуково-рятувального поста.

Нагадаємо, що на Закарпатті внаслідок тривалих опадів істотно піднявся рівень води в річках, відтак із берегів позмивало все сміття. Тисячі тонн пластику, скла та інших відходів паводковою хвилею річки Тиси віднесло в сусідню Угорщину.

Як повідомляла ЕкоПолітика раніше, наслідки зміни клімату коштували Україні 2,7 млрд гривень у 2020 році.

Читайте також
Сніг як аномалія: які зими насправді чекають на Україну в майбутньому
Сніг як аномалія: які зими насправді чекають на Україну в майбутньому

Клімат стає водночас більш теплим та нестабільним

Який він – шлях до реальної, а не "паперової" кліматичної нейтральності, та чи готова до нього Україна
Який він – шлях до реальної, а не "паперової" кліматичної нейтральності, та чи готова до нього Україна

Спойлер: важкий навіть для заможної Європи, а для України у стані війни – й поготів

Україна об’єднає вчених у новоствореній Науково-експертній раді зі змін клімату
Україна об’єднає вчених у новоствореній Науково-експертній раді зі змін клімату

Новий орган теоретично працюватиме незалежно і надаватиме наукові обґрунтування для формування кліматичної політики держави

Кліматична політика може викликати протест навіть серед екосвідомих людей – дослідження
Кліматична політика може викликати протест навіть серед екосвідомих людей – дослідження

Примушування до зміни поведінки для загального екологічного блага може послабити підтримку екологічних цінностей у населення