Україна виконала 80% євроінтеграційних забовʼязань у напрямку навколишнього природного середовища та за 2023 рік досягнула прогресу на 3%.
Загальний прогрес виконання Угоди про асоціацію за рік зріс на 5% та сягнув 77%, йдеться у щорічному Звіті про виконання Угоди про асоціацію між Україною та Євросоюзом на урядовому Євроінтеграційному порталі.
Зазначається, що за рік в Україні прийняли низку євроінтеграційних екологічних законів, зокрема:
- закон №2973-IX “Про державну систему моніторингу довкілля, інформації про стан довкілля (екологічної інформації) та інформаційного забезпечення управління у сфері довкілля";
- закон №3227-IX "Про удосконалення та цифровізації процедури оцінки впливу на довкілля";
- закон №3116-IX "Про приєднання України до Мінаматської конвенції про ртуть";
- закон №3150-IX "Про ратифікацію Нагойсько-Куала-Лумпурського додаткового протоколу про відповідальність і відшкодування до Картахенського протоколу про біобезпеку";
- закон №3248- IX "Про ратифікацію Конвенції Міжнародної організації праці № 170 про безпеку в застосуванні хімічних речовин на виробництві".
Також Кабінет міністрів прийняв низку постанов для імплементації Протоколу про реєстри викидів та перенесення забруднювачів та підзаконних актів, необхідних для реалізації сміттєвої реформи, яку запустив закон №2320-IX “Про управління відходами”.
Окрім того, Міністерство захисту довкілля та природних ресурсів працювало над реалізацією Водної стратегії до 2050 року, поліпшенням якості атмосферного повітря, впровадженням європейських вимог до лісового насіння і садивного матеріалу.
Також триває реалізація:
- Дорожньої карти щодо співпраці в рамках Меморандуму між Україною та ЄС про стратегічне партнерство у сфері критичних сировинних матеріалів;
- Угоди між Україною та ЄС щодо участі України в Механізмі цивільного захисту на 2023-2024 роки.
Нагадаємо, у 2022 році Україна виконала 77% євроінтеграційних забовʼязань у напрямку навколишнього природного середовища. Екологічний прогрес сягнув 16%.
Як повідомляла ЕкоПолітика раніше, міністр захисту довкілля та природних ресурсів Руслан Стрілець переконаний, що у 2026 році Україна зможе завершити імплементацію більшості європейських довкіллєвих директив та регламентів.