У Міненерго підтримали законопроєкт про нульовий податок на спалювання біопалива

У Міненерго підтримали законопроєкт про нульовий податок на спалювання біопалива Shutterstock

Зоряна Бердник

Ярослав Демченков пояснив, чому підтримав документ

Заступник міністра енергетики та захисту довкілля Ярослав Демченков підтримав законопроєкт "Про встановлення нульової ставки податку на викиди СО2 під час спалювання біопалива".

Про це він сам заявив на свої сторінці у Facebook у суботу, 3 квітня. За його словами, відповідне рішення було ухвалено після довгої дискусії.

Суть законопроєкту в тому, зазначає Демченков, щоби встановити нульову ставку податку на викиди СО2, що здійснюється котельнями, ТЕЦ, ТЕС на біомасі; а також у створенні Реєстру установок, які використовують тверде біопаливо як єдиний вид палива.

Чиновник навів низку аргументів за що, він підтримав проєкт закону про екологічний податок. Серед перелічених причин такі:

  • потрібно стимулювати виробництво енергії з біопалива для заміщення викопного палива (вугілля) та імпортного газу;
  • податок, особливо після його збільшення, є додатковим фінансовим навантаженням на проєкти біоенергетики;
  • біопаливо вважається СО2-нейтральним паливом, адже під час його спалювання двоокису вуглецю утворюється стільки, скільки було поглинуто рослинами під час росту;
  • згідно з Директивою 2003/87/ЄС про встановлення схеми торгівлі викидами парникових газів, передбачено, що коефіцієнт викидів парникових газів для біомаси є нульовим;
  • також є поширеною практикою в багатьох країнах, де біопаливо вважається вуглецево-нейтральним.

Після отримання висновку Мін'юсту законопроєкт буде надіслано на розгляд Кабінету міністрів, додав Демченков.

Відомо, що законопроєкт у співпраці з експертним середовищем підготувало Державне агентство з енергоефективності та енергозбереження України.

Як повідомляла ЕкоПолітика, в.о. голови Міністерства енергетики Юрій Вітренко заявив, що екоподаток можуть підняти, й назвав причину. На його думку, хто забруднює довкілля, має платити.

Читайте також
Країни ЄС стають на бік нафтового лобі та США, щоб відкласти нові правила щодо викидів метану
Країни ЄС стають на бік нафтового лобі та США, щоб відкласти нові правила щодо викидів метану

Критики говорять про неготовність інфраструктури та загрозу для енергетичного імпорту

Перехід на чисту енергію є основою енергетичної стійкості світу — BloombergNEF
Перехід на чисту енергію є основою енергетичної стійкості світу — BloombergNEF

Важливим чинником є електрифікація виробничих процесів та транспорту

Бідніші країни ЄС вимагають збільшити фінансування вуглецевого Фонду модернізації
Бідніші країни ЄС вимагають збільшити фінансування вуглецевого Фонду модернізації

Коштом фонду підтримують проєкти, які сприяють відмові від викопного палива

Стали відомі технічні нюанси акредитації верифікаторів щодо CBAM від SWEDAC
Стали відомі технічні нюанси акредитації верифікаторів щодо CBAM від SWEDAC

НААУ по суті є субпідрядником і не має жодного впливу на ухвалення рішень щодо акредитації