На Київщині облаштують три лінії переробки зруйнованих будівель

На Київщині облаштують три лінії переробки зруйнованих будівель

Катерина Бєлоусова

Одна стаціонарна лінія переробки працюватиме в Бородянці, а 2 мобільні – в інших громадах

На Київщині запрацюють три лінії з переробки відходів, що утворилися внаслідок руйнувань через бойові дії, тобто зруйнованих будівель.

Ліній працюватимуть за допомогою 30 одиниць спеціальної техніки, яку надає Японське агентство міжнародного співробітництва (JICA), повідомляє Київська ОВА.

Зазначається, що така ініціатива є частиною пілотного проєкту з переробки відходів руйнації. Наразі уламки будівель зберігаються на 32 майданчиках в різних територіальних громадах.

В повідомленні пояснили, що завдяки спецтехніці зруйновані обʼєкти демонтують, перевезуть та утилізують.

"Переробка та утилізація відходів – важливий аспект відбудови. Адже в процесі демонтажу зруйнованого та відбудови об’єктів, кількість будівельного сміття постійно зростає. Маємо не просто позбутися цих відходів, а застосувати екологічний принцип до утилізації. Сортувати, переробляти та повторно використовувати матеріал – це правильний підхід”, – сказав перший заступник голови КОДА Микола Бойко.

Він додав, що одна стаціонарна лінія переробки працюватиме в Бородянці, а 2 мобільні – в інших громадах.

Бойко розповів, що наразі територіальні громади актуалізують дані щодо кількості таких відходів та потреб. Після цього сформують графік роботи з сортування та утилізації сміття у:

  • Бучі;
  • Горенці;
  • Бородянці;
  • Ірпені;
  • інших містах і селах.

Зазначається, що внаслідок російської агресій на Київщині зруйновано понад 28,8 тисячі об’єктів, серед яких 26 тисяч приватних та багатоповерхових будинків. Наразі вдалося повністю або частково відновити близько 16,6 тисячі об’єктів.

Нагадаємо, міжнародна компанія Miyamoto International допоможе налагодити переробку відходів руйнації, тобто зруйнованих окупантами будівель, на Київщині.

Як повідомляла ЕкоПолітика раніше, екоінспектори розрахували понад 49,2 мільярда гривень збитків для довкілля Київщини, які спричинила російська агресія з початку повномасштабного вторгнення.

Читайте також
Забрудненість повітря у Києві після нічного обстрілу: в яких районах ситуація найгірша 
Забрудненість повітря у Києві після нічного обстрілу: в яких районах ситуація найгірша 

Українська столиця знову зазнала масованої комбінованої ракетно-дронової атаки 

На Одещині "шахеди" знищують нацпарк "Тузлівські лимани"
На Одещині "шахеди" знищують нацпарк "Тузлівські лимани"

Дика природа продовжує страждати від війни

Забрудненість повітря у Києві після нічної атаки: в якому районі найгірша ситуація
Забрудненість повітря у Києві після нічної атаки: в якому районі найгірша ситуація

Українська столиця пережила одну з наймасованіших нічних атак за останній час

Азовці показали пташине гніздо з оптоволокна: фото
Азовці показали пташине гніздо з оптоволокна: фото

Тварини намагаються адаптуватися до життя в умовах війни