“Нафтогаз” почав розробляти стратегію декарбонізації

“Нафтогаз” почав розробляти стратегію декарбонізації
Катерина Бєлоусова

Майбутнє експорту газу до ЄС напряму залежить від дотримання екологічних стандартів та вимог

Голова НАК "Нафтогаз України" Олексій Чернишов заявив, що компанія почала розробляти стратегію декарбонізації.

Це дозволить створити конкретний план дій з оцінкою поточного стану, цілями, шляхами фінансування та строками їхньої реалізації, написав Чернишов на своїй сторінці у Facebook.

Це свідомий підхід до навколишнього середовища, де ми живемо, – наголосив він. – Це не декларативна заява”.

Чернишов зазначив, що майбутнє експорту українського газу до Європейського Союзу напряму залежить від дотримання чітких екологічних стандартів та вимог. Зокрема відповідального підходу до його видобування, зберігання та транспортування.

Він додав, що над розробкою стратегії декарбонізації працюватимуть усі підрозділи та дочірні підприємства Групи “Нафтогаз”. 

Нагадаємо, у листопаді голова НАК "Нафтогаз України" Олексій Чернишов заявив, що компанія вирішила інвестувати у будівництво двох вітрових та одну сонячну електростанцій.

Як повідомляла ЕкоПолітика раніше, Євросоюз та 35 країн офіційно відкрили Кліматичний клуб – інклюзивну платформу для підтримки ефективної декарбонізації промисловості. На кліматичній конференції COP28 Україна приєдналася до Кліматичного клубу.

Читайте також
У ЄС продовжують падати викиди парникових газів
У ЄС продовжують падати викиди парникових газів

Зокрема, впала активність у будівельному секторі економіки

У ЄС оголосили перший із заходів, який має стабілізувати ринок викидів у межах EU ETS
У ЄС оголосили перший із заходів, який має стабілізувати ринок викидів у межах EU ETS

Саму ж систему торгівлі викидами переглянуть вже в липні

Італія виділить €6 млрд на виробництво "зеленого" водню
Італія виділить €6 млрд на виробництво "зеленого" водню

Очікується, що держпідтримка сприятиме виготовленню 200 тис. тонн відновлюваного водню щороку

ЄС виділяє ще €2,7 млрд на проєкти промислової декарбонізації
ЄС виділяє ще €2,7 млрд на проєкти промислової декарбонізації

Втілення проєктів дасть можливість зменшити викиди на 210 млн тонн СО2 протягом перших 10 років