В МЕА закликали подвоїти зусилля з енергоефективності для обмеження потепління shutterstock

В МЕА закликали подвоїти зусилля з енергоефективності для обмеження потепління

Катерина Бєлоусова

Це може скоротити глобальні викиди вуглецю більш ніж на 7 мільярдів тонн

За даними Міжнародного енергетичного агентства, країни в усьому світі повинні подвоїти свій прогрес у сфері енергоефективності, щоб досягти глобальних кліматичних цілей до 2050 року.

Глобальне підвищення ефективності є ключовим для скорочення викидів, особливо на тлі зростання глобального попиту на електроенергію, повідомляє Bloomberg.

"Кліматичні амбіції світу залежать від нашої здатності зробити глобальну енергетичну систему набагато ефективнішою", — сказав виконавчий директор МЕА Фатіх Біроль.

В МЕА наголосили, що якби у США все освітлення перевили на світлодіодну технологію, це б дозволило заощадити достатньо енергії для живлення 3 мільйонів електромобілів на рік

Зазначається, що на кліматичному саміті COP28 США та ЄС намагатимуться досягти угоди щодо потроєння потужностей відновлюваних джерел енергії та подвоєння енергозбереження до 2030 року. Викиди залишаються недостатніми для обмеження глобального потепління до цілі Паризької угоди на 1,5°C порівняно з доіндустріальним рівнем.

В МЕА заявили, що щорічне підвищення енергоефективності має зрости з 2% у 2022 році до понад 4% у середньому до 2030 року. У 2023 році глобальна енергоємність покращилася лише на 1,3%, частково через відновлення деяких енергоємних секторів і бурхливий попит на кондиціонери.

В Агенстві додали, що подвоєння підвищення енергоефективності може створити мільйони нових робочих місць у таких сферах, як модернізація будинків і встановлення теплових насосів. Це також може скоротити глобальні викиди вуглецю більш ніж на 7 мільярдів тонн, що еквівалентно всім викидам від транспортного сектору.

“Заходи з енергоефективності вже набули більшого поширення, а потреба в покращенні в глобальному масштабі маскує значні досягнення на національному рівні, – заявили в МЕА. – Європейський Союз, наприклад, має намір опублікувати покращення на 5% цього року після досягнення 8% у 2022 році”.

Нагадаємо, Європейська комісія оприлюднила оновлену Директиву з енергоефективності 2023/1791, яка запроваджує принцип "енергоефективність перш за все" в енергетичній та неенергетичній політиці.

Як повідомляла ЕкоПолітика раніше, звіт Міжнародного енергетичного агентства щодо розвитку сфери енергоефективності у світі за 10 років показав, що глобальний прогрес досяг 2,2% у 2022 році, що вдвічі перевищує середній показник за попередні п’ять років.

Читайте також
Гранти до €20 тис. для українського бізнесу на енергоефективність: хто зможе отримати
Гранти до €20 тис. для українського бізнесу на енергоефективність: хто зможе отримати

Вони фінансуються урядом Німеччини та Норвезькою агенцією з розвитку співробітництва

"ВАТ Україна" вклала 80 млн грн в енергоефективність за останні роки
"ВАТ Україна" вклала 80 млн грн в енергоефективність за останні роки

Команда з енергоменеджменту фабрики впроваджує цілий ряд програм, спрямованих на раціональне використання енергії та ресурсів

Українці вже отримують безвідсоткові кредити на придбання енергетичного обладнання
Українці вже отримують безвідсоткові кредити на придбання енергетичного обладнання

Урядова програма пільгового кредитування для приватних домогосподарств стартувала 20 липня

Фонд декарбонізації почав приймати заявки на фінансування
Фонд декарбонізації почав приймати заявки на фінансування

Установа реально запрацювала тільки через пів року після офіційного запуску