Від початку повномасштабного вторгнення росії в Україні вже утворилося понад 670 тисяч тонн відходів руйнації з уламків будівель та інфраструктури.
Міністерство захисту довкілля та природних ресурсів спільно з Міністерством розвитку громад, територій та інфраструктури працює над управлінням відходами руйнувань та проєктам з їхньої переробки, повідомляє Міндовкілля у Facebook.
Директорка департаменту цифрової трансформації, електронних публічних послуг та управління відходами Міндовкілля Євгенія Попович наголосила на важливості реформи управління відходами для повоєнної відбудови та відновлення.
За її словами, реформа галузі управління відходами зараз є одним із пріоритетних напрямків Міндовкілля.
“Ми розробили інформаційну систему управління відходами й плідно співпрацюємо із Мінінфраструктури якраз у царині управління відходами руйнувань. Наразі вже є багато проєктів з їх переробки. Такі відходи використовуються переважно для підсипки доріг", – сказала Попович.
В повідомленні підкреслили, що уламки зруйнованих будівель завдають непоправної шкоди довкіллю, адже забруднюють воду, ґрунти, повітря. Найбільшу кількість відходів від руйнувань зафіксували в таких областях:
- Київській;
- Херсонській;
- Харківській;
- Миколаївській;
- Донецькій;
- Запорізькій.
Зазначається, що для ефективного управління такими відходами й зменшення їхнього впливу на довкілля та людей, вже розроблені необхідні нормативно-правові акти. Такі відходи можна використовувати для відбудови громад та доріг.
Нагадаємо, Кабінет міністрів у вересні 2022 року затвердив "Порядок поводження з відходами від руйнувань будівель та споруд", що утворились у зв’язку з пошкодженням внаслідок бойових дій, терористичних актів, диверсій або ліквідації їх наслідків.
Як повідомляла ЕкоПолітика раніше, міжнародна компанія Miyamoto International допоможе побудувати сучасну систему управління відходами на Київщині та налагодити переробку відходів руйнації, тобто зруйнованих окупантами будівель.