В Міноборони попередили про ризик опустелювання півдня через підрив Каховської ГЕС

В Міноборони попередили про ризик опустелювання півдня через підрив Каховської ГЕС
Катерина Бєлоусова

Загальна кількість опадів у Херсонській області сягає 400 міліметрів на рік

Офіцер Головного управління протимінної діяльності цивільного захисту та екологічної безпеки Міноборони України Владислав Дудар заявив, що осушення Каховського водосховища може посилити тенденції опустелювання (аридизації) півдня України.

Про такі наслідки підриву росіянами Каховської ГЕС він розповів під час брифінгу, повідомляє Укрінформ.

​​За його словами, більшість спеціалістів не схиляється до того, що ця Херсонщина стане пустелею. Адже загальна кількість опадів у регіоні сягає приблизно 400 міліметрів на рік, а у пустелях Іспанії – 200 міліметрів на рік.

"Але є деякі негативні прогнози, які кажуть про можливість все ж таки збільшення процесу аридизації Херсонської області", – підкреслив Дудар.

Він додав, що екосистема Херсонської області в основному антропогенна. Тому через відсутність ведення сільського господарства, осушення Каховського водосховища може негативно вплинути на процес опустелювання півдня України.

Нагадаємо, 6 червня російські окупанти підірвали дамбу на Каховській ГЕС. На думку OSINT-дослідників екологічні та економічні наслідки від руйнування Каховської ГЕС можна прирівняти до наслідків використання тактичної ядерної зброї 5-10 кілотонн.

Раніше ЕкоПолітика спілкувалася з головою комітету екомоніторингу Асоціації професіоналів довкілля PAEW Максимом Сорокою про комплексні наслідки для довкілля від підриву Каховської ГЕС.

Читайте також
Світ відзначає Міжнародний день водних ресурсів 22 березня      
Світ відзначає Міжнародний день водних ресурсів 22 березня      

У світі настала ера глобального водного банкрутства, тож охорона вод – запорука збереження цивілізації

Нові ліси там, де їх може знищити війна: на Донеччині на дерева витратили мільйони
Нові ліси там, де їх може знищити війна: на Донеччині на дерева витратили мільйони

Як виявилося, програм відновлення та бюджетного звітування не існує вже понад чотири роки

В Україні можуть зрости штрафи за забруднення і безгосподарне використання водойм
В Україні можуть зрости штрафи за забруднення і безгосподарне використання водойм

У разі ухвалення законопроєкту за порушення права держвласності на води доведеться платити 5100 грн замість чинних 136 грн