У Києві розгорівся скандал через вирубування 200-річних дубів

У Києві розгорівся скандал через вирубування 200-річних дубів facebook.com/vladimir.vetrogradskiy
Катерина Бєлоусова

Ймовірно, дуби заважали планам забудовників

У Києві біля станції метро “Житомирська” невідомі пропиляли два двохсотрічних дуби, які були залишками пралісу.

Небайдужих громадян закликали звертатися до поліції з вимогою зафіксувати злочин та забезпечити охорону та захист дубів, які ще можна відновити, повідомляє дендролог Володимир Ветроградський у Facebook.

facebook.com/vladimir.vetrogradskiy

Він підкреслив, що для дуба черешчатого вік у 200 років – лише початок життя, адже ці дерева можуть 1000-1500 років.

Ці дерева, які нині стали частиною міста є його окрасою та цінністю, яка є очевидною без зайвих слів. На них можна навіть побачити сліди великих ран, які самозатягнулися після виконання перших дорожніх робіт”, – розповів Ветроградський.

facebook.com/vladimir.vetrogradskiy

Він припустив, що дуби підпиляли близько 2-3 днів тому, щоб підготувати до знищення. Адже вони стали на заваді планам забудувати вільну ділянку. По іншу сторону дороги, біля пам'ятки природи місцевого значення, вже зрізано три здорові дерева інших видів віком до 40 років.

Ветроградський закликав небайдужих громадян написати заяву в поліцію з посиланням на:

  • статтю 153 Кодексу України про адміністративні правопрушення (КУпАП): “Знищення або пошкодження зелених насаджень в населених пунктах”.
  • статтю 152 КУпАП: “Пошкодження об’єктів благоустрою”.

facebook.com/vladimir.vetrogradskiy

“Це привід нарешті затвердити на законодавчому рівні співмірні такси за знищення або пошкодження зелених насаджень відповідно виду дерева. І вони мають бути такими, що б більше ні у кого не виникло бажання робити подібне. Це те, що нам потрібно зараз, а не потім колись”, – наголосив дендролог.

Нагадаємо, у Києві на подвірʼї багатоповерхівки по вулиці Січових Стрільців, 55, що у Шевченківському районі у місцевості Кудрявець, вирубали близько 10 дерев, щоб облаштувати парковку.

Як повідомляла Екополітика раніше, у Києві у Звіринецькому сквері, що у Печерському районі, знову почали будівництво житлового комплексу OZON Concept House, яке передбачає вирубку 1691 дерев.

Читайте також
Міндовкілля в 2 рази збільшило вирубку лісу в нацпарках за останні 8 років, – Борейко
Міндовкілля в 2 рази збільшило вирубку лісу в нацпарках за останні 8 років, – Борейко

За інформацією Київського еколого-культурного центру (КЕКЦ), масштабні незаконні вирубки гублять кращі українські заповідні ліси

На Прикарпатті викрили незаконні рубки на понад 700 млн грн
На Прикарпатті викрили незаконні рубки на понад 700 млн грн

Дії посадовців призвели до знищення цінних лісових ресурсів із масштабними збитками

Департамент захисту довкілля КМДА планує скасувати заборону вирубки лісів, – КЕКЦ
Департамент захисту довкілля КМДА планує скасувати заборону вирубки лісів, – КЕКЦ

Забудовники ініціюють скасування рішення про заборону суцільних рубок дерев, – КЕКЦ

Найвагоміші порушення в екосфері з 30 серпня по 5 вересня. Дайджест
Найвагоміші порушення в екосфері з 30 серпня по 5 вересня. Дайджест

Правоохоронці працюють над викриттям порушників у лісовій галузі