Ліси Карпат хочуть внести до Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО shutterstock

Ліси Карпат хочуть внести до Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО

Катерина Бєлоусова

У 2007 році першими до Всесвітньої природної спадщини ЮНЕСКО увійшли осередки букових пралісів Українських та Словацьких Карпат.

Національній комісії у справах ЮНЕСКО запропонували розглянути можливість внесення нового серійного транснаціонального об’єкта "Праліси та старовікові хвойні верхньогірні ліси Карпат" до списку Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО.

Таку пропозицію подали замміністра захисту довкілля та природних ресурсів Руслан Гречаник та директор департаменту природно-заповідного фонду та біорізноманіття Едуард Арустамян, повідомляє Міндовкілля у Telegram.

В повідомленні пояснили, що створення такого об’єкта працюватиме в синергії зі Стратегією збереження біорізноманіття до 2030 року "Повернення природи в наше життя". Стратегія включає чітке зобов’язання забезпечити сувору юридичну охорону всіх первинних і старовікових лісів ЄС, а також Лісової стратегії ЄС до 2030 року. Ця Стратегія ЄС передбачає, що всі вціліли первинні та старі ліси мають перебувати під суворою правовою охороною.

Зазначається, що на засіданні обговорили поточний стан справ у Секторах ЮНЕСКО та затвердили їхні персональні склади. Серед іншого був затверджений і персональний склад Сектору природної спадщини. 

“Одним із пріоритетів роботи Сектору стане залучення допомоги в рамках Програми секторальної підтримки та налагодження міжнародної співпраці для розвитку біосферних резерватів України”, – підкреслили в пресслужбі.

Автори наголосили, що у 2007 році першими до Всесвітньої природної спадщини ЮНЕСКО увійшли осередки букових пралісів Українських та Словацьких Карпат. Згодом туди потрапили старовікові букові ліси Німеччини, а у 2017 році – ще 63 ділянки з десяти країн Європи. 

“Завдяки цьому сформувався транснаціональний серійний об'єкт "Букові праліси й давні ліси Карпат та інших регіонів Європи", який містить 78 складових частин із 12 країн Європи. Важливо зазначити, що з 92 тисяч гектарів природної спадщини третина або 29 тисяч гектарів це українські праліси”, – зазначили вони.

Нагадаємо, захисники Свидовецького гірського масиву подали касаційну скаргу до Верховного Суду, щоб зупинити будівництво гірськолижного мегакурорту.

Як повідомляла ЕкоПолітика раніше, на Закарпатті в Ужгородському лісгоспі через необережне поводження з вогнем на горі Савчин пожежа знищила понад 90 га лісу.

Читайте також
На Рівненщині вирубили лісу на понад 13,5 млн грн
На Рівненщині вирубили лісу на понад 13,5 млн грн

У діях осіб, які її проводили, вбачаються ознаки кримінального правопорушення

Лісництву на Запоріжжі доведеться заплатити 1,6 млн грн за незаконну порубку лісу
Лісництву на Запоріжжі доведеться заплатити 1,6 млн грн за незаконну порубку лісу

Прокурори в судовому порядку довели, що лісництво не вжило заходів для охорони лісу

На Закарпатті планують побудувати 5 нових сміттєпереробних заводів
На Закарпатті планують побудувати 5 нових сміттєпереробних заводів

Вони покликані вирішити проблему зі збільшеними обсягами побутових відходів, які виникли через великий потік внутрішніх переселенців до регіону

З’явилися дані по темпах висадки дерев в Україні за останні 8 років. Інфографіка
З’явилися дані по темпах висадки дерев в Україні за останні 8 років. Інфографіка

У період з 2015 по 2020 рік в Україні спостерігалася дуже низька динаміка у темпах висадки дерев