В ООН протягом тижня 22-27 серпня уряди вели переговори про новий Глобальний океанський договір, який вирішить майбутнє океанів Землі.
Результати зустрічі визначить долю океанів на століття вперед, повідомляє Greenpeace.
Океани, які забезпечують існування мільярдів живих істот, через промислове рибальство, глибоководний видобуток корисних копалин та інші загрози знаходяться в кризі.
“Понад 100 урядів приєдналися до науковців у підтримці цього рішення – захист принаймні 30% океанів до 2030 року, ціль 30×30, щоб дати їм простір для відновлення”, – зазначили в матеріалі.
Однак це неможливо без сильного нового Договору.
В повідомленні пояснили, що уряди не можуть захистити відкрите море та води за межами національної юрисдикції. Однак Договір може вирішити цю проблему, дозволивши створити величезні океанські заповідники, що будуть убезпечені від руйнівної людської діяльності.
Хоча потреба в таких діях є терміновою, уряди вперше обговорили новий Договір майже 20 років тому. За цей час океанська криза поглибилася – незліченна кількість видів і середовищ існування знищено або втрачено.
Сильний Договір дасть надію на майбутнє океанів і мільярдів людей, які від них залежать. А слабкий Договір або будь-яка подальша затримка – зроблять 30×30 практично неможливим.
“Понад 5 мільйонів людей приєдналися до нас, щоб закликати до дій, спрямованих на захист океанів і укладення міцного Договору. Тепер делегати мають захистити океани. Час справді спливає. Світ дивиться. Майбутнє спостерігає”, – зазначили в Greenpeace.
Нагадаємо, вчені виявили новий тип прибережного забруднення, що складається в основному з нафти та пластику, який запропонували назвати "пластітар".
Як повідомляла ЕкоПолітика раніше, дослідження, опубліковане в журналі Science, показало, що обмеження підвищення температури до 2°С зменшить ризик масового вимирання морської біоти більш ніж на 70%.