В Нідерландах кліматичний стартап допоможе уникнути 20% втрат тепла при опаленні

В Нідерландах кліматичний стартап допоможе уникнути 20% втрат тепла при опаленні shutterstock
Катерина Бєлоусова

Технологія дозволяє оптимізувати систему опалення в режимі реального часу

В Нідерландах кліматичний стартап Gradyent розробив програмне забезпечення Digital Twin для централізованого теплопостачання, яке допоможе заощаджуючи в середньому 20% теплових втрат, 10% викидів CO2 і 5-10% витрат на паливо.

Компанія залучила €10 мільйонів інвестицій, щоб зробити системи централізованого теплопостачання більш ефективними та сталими, повідомляє Tech.eu.

Ця “зелена” технологія допоможе опалювальним компаніям оптимізувати свої системи, зменшити викиди вуглецю та забезпечити доступне та надійне тепло.

Фінансування відбудеться за підтримки інвесторів, зокрема Capricorn Partners, ENERGIIQ, Helen Ventures та Eneco.

Технологія створює цифрову копію фізичної теплової системи, яка поєднує географічні, погодні та сенсорні дані з фізичними моделями та штучним інтелектом. Її розробники зазначають, що технологія дозволяє оптимізувати систему опалення в режимі реального часу та запускати моделювання майбутніх ситуацій.

"Наша місія – зробити системи опалення перспективними в майбутньому. За допомогою Gradient Digital Twin ми можемо як підвищити ефективність існуючих систем, так і прискорити перехід до більш стійких систем", – сказав генеральний директор компанії Gradient Ерве Хуісман.

Понад 25% світового споживання енергії припадає на опалення та охолодження будівель. Щорічно ці мережі втрачають близько чверті тепла. Зі зростанням цін на пальне існує ризик дефіциту палива, а заклик до скорочення викидів CO2 стає все сильнішим. 

В матеріалі зазначили, що системи опалення часто працюють із застарілим програмним забезпеченням, а перехід до інтегрованих енергетичних систем з місцевими “чистими” джерелами робить ще більш важливим наявність правильного програмного забезпечення.

Нагадаємо, Єврокомісія схвалила розроблену урядом Німеччини екомодернізацію централізованого опалення на €2,98 мільярда.

Як повідомляла ЕкоПолітика раніше, Польща потребує розвитку опалювального сектору, щоб забезпечити кращу якість повітря та позбутися смогу, зокрема заміни старих, неефективних побутових джерел опалення.

Читайте також
Мільярди євро на підтримку ВДЕ та чистого переходу: приклади Литви, Австрії та Італії
Мільярди євро на підтримку ВДЕ та чистого переходу: приклади Литви, Австрії та Італії

У Литві компенсуватимуть енергомодернізацію будинків та розвиватимуть сталий транспорт

У ЄС готуються до боротьби за EU ETS: аргументи влади та бізнесу
У ЄС готуються до боротьби за EU ETS: аргументи влади та бізнесу

Брюссель вважає безкоштовні квоти "історичною помилкою" і шукає аргументи, щоб не збільшувати їхню кількість

Управління відходами та чиста енергетика дають найбільше "зелених" робочих місць у ЄС
Управління відходами та чиста енергетика дають найбільше "зелених" робочих місць у ЄС

За десять років зайнятість у секторі ВДЕ зросла майже на 80%

Автовиробники з Європи вимагають відкласти запровадження мита на електромобілі
Автовиробники з Європи вимагають відкласти запровадження мита на електромобілі

Європейський автопром не може досягти необхідного рівня виробництва акумуляторів, зокрема через конкуренцію з Китаєм