В ЄС схвалили екомодернізацію централізованого опалення Німеччини на €3 млрд Shutterstock

В ЄС схвалили екомодернізацію централізованого опалення Німеччини на €3 млрд

Катерина Бєлоусова

Очікується встановлення 681 МВт відновлюваних теплових потужностей на рік

Єврокомісія схвалила розроблену урядом Німеччини програму централізованого опалення на €2,98 мільярда, яка передбачає використання ВДЕ, відпрацьованого тепла та декарбонізацію існуючих мереж.

Програма допоможе ЄС досягти своїх цілей щодо зміни клімату, повідомляє EURACTIV.

Така схема екологічного опалення відповідає правилам ЄС, які вимагають, щоб державна допомога була "необхідною та доречною", оскільки без неї нові об’єкти централізованого теплопостачання базувалися б на забруднюючому викопному паливі. Також такі інвестиції могли б взагалі не відбутися через їх великі обсяги і низькі доходи.

Програма передбачає надання державних грантів до 2028 року новим мережам централізованого теплопостачання, що працюють на принаймні 75% відновлюваної енергії та відпрацьованого тепла, або проєктам з декарбонізації існуючих мереж.

"Завдяки цьому заходу Німеччина зможе збільшити частку відновлюваної енергії та відпрацьованого тепла в опалювальному секторі, тим самим значно зменшивши свої викиди", — заявила голова ЄС з питань конкурентної політики Маргрете Вестагер.

Очікується, що німецька схема підтримає встановлення 681 МВт відновлюваних теплових потужностей на рік і покриє до 40% прийнятних інвестиційних витрат проєктів.

Німецькі законодавці хочуть модернізувати централізоване теплопостачання, щоб покращити опалення міст. Адже, через їх густонаселеність, рішення щодо індивідуального опалення стають менш привабливими, ніж те, що коаліційний договір називає "районними рішеннями".

Кожному району буде запропоновано створити тепломережу у своєму місті, а потім забезпечити багатоповерхові будинки. 

Цей підхід, змодельований у Сканданавії та деяких інших країнах ЄС, вважається ключовим у спробі зменшити залежність від викопного палива, зокрема від палива, що надходить з росії.

"Підходи з оптимізованою для мікрорайону інфраструктурою електро- та теплопостачання пропонують очевидні переваги, особливо щодо питомих витрат на енергію та ступеня самозабезпечення", – пояснила Ніколь Піллен, керівниця відділу переходу на енергію в містах DENA.

Нагадаємо, у Польщі планують покращити якість повітря за рахунок модернізації систем опалення.

Як повідомляла ЕкоПолітика раніше, в Європі всі муніципалітети з населенням понад 50 тисяч жителів мають розробити дорожні карти з декарбонізації систем опалення та охолодження, відповідно до проєкту законодавства ЄС.

Читайте також
ЄС звинуватили у занадто амбітній кліматичній та енергетичній політиці
ЄС звинуватили у занадто амбітній кліматичній та енергетичній політиці

В очікуванні енергетичної катастрофи національні уряди спалюють більше вугілля та знову відкривають брудні електростанції

Експерти назвали ключові напрямки та перспективи кліматичних технологій
Експерти назвали ключові напрямки та перспективи кліматичних технологій

Важливою передумовою для успіху багатьох кліматичних технологій є нарощування потужностей для виробництва та зберігання відновлюваної електроенергії

США планує фінансувати декарбонізацію металургії та інших галузей промисловості
США планує фінансувати декарбонізацію металургії та інших галузей промисловості

Промисловий сектор створює близько третини викидів вуглецю, пов’язаних з енергетикою у США

Індійська JSW Steel планує скоротити викиди CO2 на 42% до 2030 року
Індійська JSW Steel планує скоротити викиди CO2 на 42% до 2030 року

Відомо, що продукція компанії отримала екологічну декларацію про продукт